W Grajewie nadal są miejsca niedostępne lub trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych. Wysokie krawężniki, brak podjazdów, krzywe chodniki utrudniają poruszanie się osobom na wózkach. W ostatnim czasie często wskazywanym i krytykowanym miejscem jest zejście z głównej alei Parku Solidarności.
- Wykonując deptak, zapomniano chyba o potrzebach osób ograniczonych ruchowo i rodziców z dziecięcymi wózkami. Wysoki krawężnik to bariera dla inwalidy - piszą internauci.
W tej chwili ul. Łazienna to plac budowy, trwa układanie chodników. W kolejnym etapie zostaną na tej ulicy wykonane przejścia dla pieszych z obniżonymi krawężnikami.
- Jedno z nich zlokalizowane będzie bezpośrednio przy zejściu z głównej alei parku. Zapewni to bezpieczny przejazd osobom na wózku inwalidzkim oraz mamom z dziećmi. Pierwotnie przejście miało znajdować się nieco dalej, ale już dokonaliśmy zmian. Zaznaczam, że ingerencja w drogi zawsze wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów do zmiany organizacji ruchu i uzgodnień z policją - wyjaśnia Dariusz Latarowski, Burmistrz Grajewa.
Bariery architektoniczne w mieście w miarę możliwości są likwidowane - wykonano podjazdy przy budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Starostwa Powiatowego i Szpitala Ogólnego w Grajewie; budynek Grajewskiego Centrum Kultury został rozbudowany o windę zewnętrzną.
- Każdy problem da się rozwiązać - trzeba wskazywać, rozmawiać i oczywiście słuchać - dodaje Burmistrz.
1 czerwca br. rozpoczęto budowę przejścia dla pieszych z obniżonymi krawężnikami przy ul. Łaziennej - zjazd z głównej alei parku.
piątek, 13 grudnia 2024
piątek, 13 grudnia 2024
Robiono schody z Broniewskiego,gdzie i tak nikt nie schodzi.Zejscie od Konstytucji latane nieudolnie caly czas grozi niebezpieczenstwem.
w tak banalnej sprawie trzeba aż awanturę robić, gdzie są projektanci i wykonawcy, nikt już nie pamięta o niepełnosprawnych i wózkach z dziećmi.
Bariery architektoniczne w mieście w miarę możliwości są likwidowane/
A kto poniesie karę po pierwsze za projekt oczywiście wykonany nieudolnie i?