środa, 19 czerwca 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 3285 wyświetleń

Skontrolowali trzeźwość blisko 11 tysięcy kierowców

Tylko miniony poniedziałek policjanci skontrolowali trzeźwość blisko 11 tysięcy kierowców.

37 z nich wsiadło za kierownicę na „podwójnym gazie”. Niechlubną rekordzistką okazała się 46-latka z Białegostoku, która wsiadła za kierownicę audi mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj, policjanci z drogówki od wczesnych godzin rannych sprawdzali trzeźwość kierowców na terenie całego województwa. Spośród blisko 11 000 przebadanych, 37 zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”. Już po 5 rano w ręce mundurowych wpadło 3 kierowców samochodów ciężarowych. Pierwszy z nich w Augustowie prowadził mana mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Kolejny z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w Zambrowie. Okazało się, że 37- letni kierowca ciężarowego renault "wydmuchał"  ponad pół promila. Trzeci wpadł w Zaściankach. Badanie 61-letniego kierowcy scani wykazało natomiast prawie 1,7 promila. Rekordzistką jednak okazała się mieszkanka Białegostoku. 46-latka została zatrzymana do kontroli drogowej po godzinie 7 w Siemiatyczach. Okazało się, że zdecydowała się wsiąść za kierownicę audi mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy stracili prawa jazdy, a teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KWP w Białymstoku

Komentarze (5)

I tak czesciej by sie przydalo. Szkoda slow na to,ze po...wsiada sie za kolko.

Super przydałoby się więcej kontroli na Grajewskich ulicach

Bardzo dziękuje za takie akcje brawo dla policji więcej takich akcji,wyeliminować tych alkoholików drogowych

Jeszcze żeby przetrzepali tumanów z komórkami.

Trawy nie wykryją.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.