Wiadomości

Przestępcy czyhają na pieniądze seniorów.

Tylko wczoraj łomżyńscy policjanci otrzymali kolejne sygnały o tym, że oszuści próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności. Na szczęście dzięki czujności tych osób do oszustwa nie doszło. Funkcjonariusze apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Nie dajmy się nabrać na opowieści, które słyszymy w słuchawce swojego telefonu!
 

 

 
Mówią, że są wnuczkiem i pilnie potrzebują pieniędzy na okazyjny zakup, inwestycję życia lub w związku z wypadkiem drogowym. Czasem mówią, że są pracownikami banku, policjantami czy prokuratorami i przekonują Cię, że Twoje pieniądze są zagrożone, i że trzeba je przelać na inne konto, aby były bezpieczne. Oszuści stosują również nowe  formy swojego działania. Dzwonią informując seniorów o nieopłaconych rachunkach czy niedopłatach za energie czy gaz.   

 

Schematy działania sprawców są różne, ale wszystkie prowadza do jednego – utraty oszczędności. Nie daj się nabrać na historie opowiadane przez oszustów, którzy pod presją czasu instruują jak, gdzie i komu należy przekazać pieniądze. Zweryfikujmy usłyszaną w słuchawce telefonu historię dzwoniąc do najbliższych. Powiadamiajmy Policję każdorazowo o takich telefonach. Bądźmy czujni!

 

Policjanci apelują do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Wykorzystujmy do tego celu rodzinne spotkania, świąteczne obiady, czy przypadkowe wizyty. Wszystko po to, by w porę ostrzec naszych bliskich. Zwróćmy też uwagę na tego typu zagrożenie otaczającym nas samotnym seniorom. Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności ich życia.

KMP w Łomży

sobota, 15 czerwca 2024

Droga nr 16 stanie się trasą S16

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.