Kultura i rozrywka

Relacja z Rodzinnych Warsztatów String Art

String Art - to w tłumaczeniu sztuka nici, a tak dokładnie malowanie nicią, a jeszcze dokładniej to technika polegająca na nawlekaniu kolorowych nici między wyznaczonymi punktami (gwoździkami), tworząc abstrakcyjne, geometryczne wzory. Wymaga ona tylko trzech rzeczy: deski, gwoździ i nici. Z jednej strony tylko, a z drugiej aż. Zarówno wbijanie gwoździ, jak i oplatanie nici wokół nich, to pół na pół dość pracochłonna droga do osiągnięcia celu. Przekonali się o tym uczestnicy Rodzinnych Warsztatów String Art, z którymi spotkaliśmy się wczoraj (28.04.2024 r.) w przepięknym Dworze w Niećkowie. 

 

Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni, że wbijanie gwoździ w niedzielne przedpołudnie brzmiało, jak tłuczenie schabowych na obiad dla duuuużej rodziny. Tak właśnie było, dużo hałasu, choć nikomu on nie przeszkadzał. 

 

A jak to robiliśmy? Przenosiliśmy wzór z kartki na deskę za pomocą młotka. Później, już ciszej, choć wcale nie łatwiej, trzeba było owijać punkty nicią zgodnie ze wzorem. Część uczestników dokończyła prace na spotkaniu, część postanowiła „pobawić się” jeszcze w domu, dlatego też nie wykonaliśmy na zakończenie warsztatów, tradycyjnego już wspólnego zdjęcia z pracami. Ale zgodnie z obietnicą czekamy na zdjęcia z efektami Waszych prac. Jesteśmy pełni podziwu i dumni z naszych małych uczestników, którzy z zacięciem i uporem dawali sobie świetnie radę. Brawa. 

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do śledzenia profilu w związku z następnym spotkaniem, które odbędzie się już niedługo.

 

Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facebook’a Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/ 

 

niedziela, 21 lipca 2024

Policja zaprasza na Niebieski Piknik

czwartek, 18 lipca 2024

Jarmark Produktu Lokalnego w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.