poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 33 komentarzy
  • 11245 wyświetleń

ROD "Oaza" - ogłoszenie

Zarząd ROD "OAZA" w Grajewie informuje użytkowników działek
o wysokości opłat za użytkowanie działki (ul. Elektryczna).


Opłaty ustalone przez Walne Zebranie ROD Oaza w Grajewie:

- 0.90 zł za m2 - opłata ogrodowa;
- 0,05 zł za m2 - oplata wodna;
- 45 zł od działki - oplata energetyczna;
- 35 zł od działki - oplata za śmieci;
- 6 zł od działki - składka członkowska.


Do powyższych oplata należy doliczyć za zużytą energię elektryczną 1.35 zł za kWh


Termin wnoszenia opłat do 30 czerwca 2024r.


Konto:  70 8768 1013 1300 0231 2000 0010

                                                                                  Z a r z ą d   R O D 

 

 

Komentarze (33)

Dlaczego jest naliczana opłata smieciowa za jeden śmietnik który jest na działce jeszcze zamkniety?

TAM JEST ŚMIETNIK ? GDZIE? JA ŚMIECI BIORE ZE SOBĄ DO DOMU ...

nie mogłam być na zebraniu z przyczyn osobistych ale opłata śmieciowa? w którym miejscu jest tam niby śmietnik?
wszystkie śmieci zawsze zabieram ze sobą do domu to za co ja mam płacić?

Pewnie musimy płacić za tych co śmieci nie dość ,że nie zabierają ze sobą to na dodatek jak się ostatnio dowiedziałam poprostu je zakopują od 40 lat i nie ważne czy to platik czy też nie.

A co to za opłata wodana gdzie na tablicy ogłoszeń tej pozycji nie ma działka opłacona bez tej pozycji

A gdzie ja mam niby wyrzucać te śmieci?????

Pojemników dostawić albo częściej niech zabierają

Ludzie, zarząd ogrodów ma obowiązek podpisać umowę na wywóz śmieci - nawet jeśli wszyscy noszą śmieci ze sobą do domu, a tak właściwie to wcale nie śmiecą. Zamiast się dziwić, trzeba się tym zainteresować, na przykład fatygując się na zebranie, na którym takie rzeczy są omawiane.

Jak Wam dostawią kubły na śmieci to będziecie płacić po 100 zł, nie zdarza oprózniac.Ludzie zaczną wszystko wynidcic to co mają zebrane przez 30 lat , poutykane w końcikach. Ja też wywoże smuci do domu , i niech tak zostanie. ROD jest zobowiązany do postawienia śmietnika. Nie było przez 30 lat , i każdy dawał radę .

@Działkowiec - dodatkowe pojemniki i dodatkowy odbiór to także wyższe opłaty.

Jak nie będziemy chodzić na zebrania to niestety nowy stary zarząd będzie robił co chciał. Wszystko w naszych rękach. Mleko rozlane, ale w następnych wyborach pełna mobilizacja????????????

nie ma przymusu uprawiania działki w ROD, można przekazać komuś innemu, kto będzie szczęśliwie się nią zajmował;
z tego co wiem to na zebraniu nikt nie chce zgłosić się do żadnych funkcji, potem gadają. to idźcie i zróbcie coś, jeśli potraficie;

myślicie, że ktoś nałożyłby 0,05 groszy opłaty, żeby to nie była konieczność? śmieszne i żeby słuchać tego biadolenia, ogarnijcie się ludzie :(


Skoro jest podpisana umowa na wywóz śmieci to proszę ten śmietnik udostępnić a nie wiecznie zamknięty

co oznacza opłata 45 zł. energetyczna ja rozumiem że to opłata za licznik ale coś tu nie tak , każdy z nas posiada tak zwany pod licznik , to proszę prezesa o wyjaśnienie tego , tak błąd działkowiczów ich nieobecność na zebraniach

Prezes ten sam został czy inny jest wybrany, ?

@xxx - opłata energetyczna to zazwyczaj opłata za konserwację i utrzymanie sieci energetycznej na terenie działek ORAZ zapłata za "straty" energii powstałe na terenie działek - czyli po ludzku trzeba zapłacić za prąd, który ludzie ciągną na boku poza licznikami (po prostu na głównym liczniku jest nabite więcej niż wskazują wszystkie podliczniki) i wysokość tej opłaty jest określana na podstawie "strat" z poprzedniego roku.

Przepisanie działki ? Ludzie nie mają pojęcia że to nie jest ich własność sprzedawac chcą puste działki za 30 tys niech chociaż jedną osoba pokażę wpis własności w księgach wieczystych, bardzo chętnie przejęłabym działkę i płaciła te opłaty ale nie można bo trzeba zapłacić czasami nawet prawie jak za działkę budowlaną

Jak to dobrze mieć swoje podwórko i ogród zamiast tego kołchozu zwanego działkami...

Były wystawione dwa śmietniki ale jeden został skradziony

@Małgorzata - kupno kawałka ziemi i doprowadzenie do niego mediów (woda i prąd - czasem doprowadzenie prądu jest po prostu niemożliwe, a żeby mieć wodę, trzeba kopać studnię) to zdecydowanie większy wydatek niż 30-50 tysięcy za odstąpienie działki w ogródkach.

za śmieci to powinno być dużo drożej jak się idzie na rzekę po prawej w rowie wszystko jest kanapy doniczki itp śmieci tak samo od działek do mostku betonowego droga do ul. Topolowej śmieci pełno nikt z miasta nie przywozi śmieci tam tylko działkowicze aby od siebie jak najdalej wywalić i sprawa załatwiona

Śmieci zabierajĄ do domu? gUZIK PRAWDA. A kto pakuje Śmieci przy basenie do koszy. Kto podrzuca Śmieci do Śmietników BLOKOWYCH przy ul. Ekologicznej. Przy bloku już sa kamery i wszystkie mordy będą utrwalone.

To gdzie mamy wrzucać jak śmietników brak do siebie nie pociągnę na rowerze trochę zrozumienia

Opłata energetyczna?

Na H. Sawickiej płacimy 90 zł za śmietniki, ale również jest bałagan.

Opłata wodna 0,05 m2 to niech ktoś napisze ile to jest bo jak pamiętam że szkoły to woda jest m3 a i tak niema wodomierzy to niewiadomo a co do śmietnika to można napisać podanie do bilaegostoku do związku i poinformować jaka jest Opłata i że jest jeden śmietnik

Gajelwiak ,racja.
A jak komuś źle to niech zrezygnuje

Budy otoczone innymi budami, gdzie wy tam działki widzicie? Jak można w takiej ciasnocie wypocząć?

Zabierajcie śmieci jak do tej pory bo będzie tylko drożej. Jak będziecie gromadzić dużo śmieci to zobaczycie ile to będzie was kosztować jeden pojemnik kosztuje w granicach 200 zł. Ludzie wywalają kanapy dywany krzesła itp. Z prywatnych posesji będą z wozić śmieci będzie tak na H. Sawickiej.

Jeżeli ktoś jest niezadowolony z wysokości opłat i nie zgadza się na takie, to proszę o kontakt, bardzo chętnie zaopiekuję się taką działką i będę wnosił opłaty w ustalonej wysokości.

opłata za prąd to tez za energię jaką zużywają pompy wody, nie tylko za tych co kradną, a Wody Polskie też od nas kasują.

Jeśli chodzi o prąd: bardzo dużo działek nie podaje faktycznego zużycia. Wystarczy wysłać zarząd niech sam spisze liczniki. Jeśli ktoś nie poda (kartka na bramkę) kłudka na skrzynkę i wyłączyć bezpiecznik, ktoś sam się pofatyguje.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.