czwartek, 2 lutego 2023

Z kraju i ze świata

Zażalenia oddalone

24 stycznia br. Sąd Okręgowy w Suwałkach oddalił zażalenie i utrzymał w mocy tymczasowy areszt Tunezyjczyka, jednego z dwójki podejrzanych o zabójstwo w noc sylwestrową 21-letniego mieszkańca Ełku.

Zostało też zaskarżone postanowienie o areszcie drugiego z podejrzanych (Algierczyka) - formalnie jeszcze nie dotarło do sądu okręgowego (musi się to stać za pośrednictwem sądu pierwszej instancji). Termin jego rozpoznania nie został jeszcze wyznaczony.

Jak wynika z informacji, oddalając zażalenie i utrzymując w mocy postanowienie o tymczasowym areszcie Tunezyjczyka, suwalski sąd uznał, iż Sąd Rejonowy w Ełku (jako sąd pierwszej instancji) prawidłowo zastosował przepisy dotyczące tymczasowego aresztu i wziął pod uwagę zebrane dowody, które wskazują na prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa zagrożonego surową karą.

Przejęte niedawno przez suwalską prokuraturę okręgową śledztwo dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w noc sylwestrową w pobliżu jednego z barów z kebabem w Ełku.

Według dotychczasowych ustaleń, awantura przed lokalem zaczęła się po tym, jak wybiegł z niego młody mężczyzna, zabierając stamtąd dwie butelki coli. W pościg za 21-letnim Danielem ruszyły dwie osoby z baru: kucharz pochodzący z Tunezji oraz właściciel, który ma pochodzenie algierskie. Gdy dogonili mężczyznę, doszło do szarpaniny. Według ustaleń prokuratury, Algierczyk szarpał i przytrzymywał 21-latka, a Tunezyjczyk zadał chłopakowi ciosy nożem, które okazały się śmiertelne.

Obaj zostali szybko zatrzymani, po postawieniu zarzutów zabójstwa decyzją sądu trafili do aresztu (PAP).

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.