czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 3406 wyświetleń

Policja. Podsumowanie działań "Prędkość"

Pod koniec ubiegłego tygodnia podlascy policjanci prowadzili ogólnopolskie działania „Prędkość”, których celem było egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości.

 

Miały one charakter międzynarodowy i były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. W trakcie działań mundurowi na terenie naszego województwa skontrolowali blisko 1300 pojazdów i ujawnili 1086 przekroczeń prędkości, w tym 762 w rejonie przejść dla pieszych.

 

Policjanci mierzyli prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna

prędkość.

W działania zaangażowane były również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

W trakcie działań mundurowi na terenie naszego województwa skontrolowali blisko 1300 pojazdów i ujawnili 1086 przekroczeń prędkości, w tym 762 w rejonie przejść dla pieszych. W 7 przypadkach zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. w 41 kontrolach kierowcy ze względu na stan techniczny aut stracili dowody rejestracyjne. - KWP w Białymstoku

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (10)

Akcja sama w swoim zamyśle jak najbardziej , ale realizacja jej u nas (foto 4) widać gołym okiem ,łupanie kasy na baranach bo z bezpieczeństwem to ma tyle co ja z byciem kardynałem - czytaj nijakie

Do Drivera

Skoro barany jezdza szybko przez Miecze to trzeba ich jak barany czyli mieczem karać . Brawo Policja - wiecej takich akcji.

Rajgrodziak, rację masz, jak najbardziej. Ale jak w Czarnewsi jeżdżą w nocy po pijaku, kręcą bączki na plaży i walą przez wioskę 80 to już policji nie ma. Ale w tych lokalizacjach co na zdjęciach to owszem.

I to nazywają kontrolą bezpiecznej jazdy ? Pochowani jak wyżej na zdjęciach łatający budżet , łupią kierowców bo inaczej tego nie można nazwać .

easy money..płać i płacz,łatwy zarobek dla państwa

Oczywiście popieram walę z prędkością nie neguje tego ale zawsze Panowie ukrywają się po krzakach ,za płotami więc poprostu chodzi o robienie kasy wyników nie bezpieczeństwa , w mieczach powinien być fotoradar i problem z głowy , czemu nie stoją w miastach tam też ludzie mają różne dziwne pomysły na styl jazdy i prędkość ? Wszystkim życzę opanowania za kierownicą ,zacznijmy od siebie

Właśnie dlaczego nigdy nie ma policji w Czarnej Wsi jeżdżą jak piraci


Co do prędkości, to jest pojęcie względne. Czasem ktoś jedzie wolno i stwarza jeszcze większe zagrożenie.

Gdyby chcieli zadbać o bezpieczeństwo to karali by pieszych wchodzących bez rozejrzenia się i wpatrzonych w komorkii oraz rowerzystów przejeżdżających po pasach , przyniosłoby to wielokrotnie większe korzyści.

W artykule pisze jak wół - dostosowanie sie do ograniczeń prędkości , a to ze niektórzy się wloką i powodują większe zagrożenie to już zupełnie inna sprawa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.