Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 4725 wyświetleń

Ostatnie posiedzenie podlaskiego sejmiku

Po raz ostatni zebrał się w poniedziałek (22.04) podlaski sejmik w starym składzie. Przed rozpoczęciem obrad zaświadczenia o wyborze na radnych wojewódzkich odebrali radni nowej kadencji. Ślubowanie złożą 7 maja.

 

W sejmiku województwa podlaskiego najwięcej mandatów, 15, zdobył PiS, ale do większości Prawu i Sprawiedliwości brakuje jednego mandatu.  Decydujący głos ma Stanisław Derehajło.  Mówi, że chce rozmawiać ze wszystkimi stronami, ale jeśli poprze KO i Trzecią Drogę, mogą nas czekać przedterminowe wybory. 

 

 

Ponadto sejmik przyjął w stanowisko, w którym podkreśla, że „z niepokojem i uwagą przyjął informację, że po protestach Komisji Europejskiej i ekologów rząd zleca analizę, która określi, jak wytyczyć drogi w Polsce północno-wschodniej”. Radni zaznaczają, że „zarówno droga S8 Białystok –Raczki, jak i S16 Białystok – Ełk zostały już wytyczone, a ich realizacja wpisana do Rządowego Programu Dróg Krajowych do 2030 (z perspektywą do 2033 r.)”.

– Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego uważają, że decyzja o zaniechaniu budowy tych dróg lub wykreśleniu ich z rządowego programu spotka się ze zrozumiałym sprzeciwem mieszkańców i przyniesie szkodliwe skutki dla całego regionu. Pozbawi województwo podlaskie szans na rozwój gospodarczy, nowoczesne połączenie i poprawę bezpieczeństwa – czytamy w stanowisku, które sejmik skierował do rządu, a także marszałków Sejmu I Senatu RP.

 

Komentarze (5)

I teraz czekać kiedy Pan Znany z memów nagle awansuje gdzieś wyżej i jak to u nas , to zbieg okoliczności się okaże

Jacy oni wszyscy potrzebni dla nas . Bez nich napewno słońce by nie świeciło.

Po jaką ch... ich aż tylu tam, nie wystarczyłoby z pięć, siedem osób? Może byłoby mniej tarć, podchodów, czy zwykłej ludzkiej złośliwości, a więcej konkretnej pracy . Klasy się łączy bo dzieci mało, a sejmik się rozciąga bo pośliki się namnażają.

własnie, co ta władza w Sejmiku(kilkadziesiąt osób) zrobiła dla naszego województwa, a tym bardziej dla naszego miasta??? mamy tam swoja przedstawicielkę, niech się pochwali.........

.....ja bym chetnie sprawdziła te i przeliczyła te głosy, które tak równo się rozłożyły,? to niewiarygodne!!!! ze ten pan ma decydujacy 1 glos??!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.