czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 4668 wyświetleń

Odmawiają obowiązkowych szczepień dzieci!

Mamy rosnącą falę zakażeń krztuścem wśród dzieci - alarmują lekarze, i dodają, że to niewątpliwie skutki trendu na nieszczepienie dzieci. Z danych wynika, że jest coraz więcej rodziców i opiekunów, którzy nie chcą zabezpieczać dzieci nawet obowiązkowymi szczepieniami. Dziesięć lat temu ich decyzje dotyczyły ponad 12 tysięcy nieletnich, w ubiegłym roku prawie 90 tysięcy.

Pediatrzy alarmują: chociaż choroba nie wybiera, to rodzice wybór mają. Antyszczepionkowa droga, którą niektórzy wybierają, coraz częściej prowadzi ich dzieci na szpitalne oddziały.

 

Zgodnie z obowiązującym w Polsce kalendarzem szczepień każdy maluch, u którego nie występują wyraźne przeciwwskazania, powinien w pierwszych latach życia przyjąć obowiązkowe szczepienia przeciwko:

  • gruźlicy (BCG),
  • wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B),
  • rotawirusom,
  • błonicy, tężcowi i krztuścowi (DTP),
  • poliomyelitis,
  • Hib,
  • Pneumokokom,
  • odrze, śwince i różyczce.

https://szczepienia.pzh.gov.

https://pl.wikipedia.org/ 

 

foto. Wysypka w czasie odry

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (14)

Kiedyś nie było problemu- trzeba był się szczepić i nikt tego nie kwestionował i nie robił z tego problemu. W dzisiejszych czasach ludzie naczytają się w internecie pseudomądrości od różnych pseudoekspertów i takie mamy tego skutki. Zdrowia życzę.

Oczywiście rozumiem ,że trzeba szczepić dzieci. Mój był zaszczepiony i dzięki temu, gdy syn zachorował an krztusiec , wszyscy lekarze nie brali tej choroby pod uwagę. Dopiero chyba 10 lekarz po samym kaszlu był pewien , że to krztusiec i potwierdził to badaniami.

głupota ci ciemnogród, wiele chorób już było zapomnianych przez takich ludzi znowu zaczną się epidemie. Rozumiem obawy niektórych obawy o powikłania, ale jak się szczepi zdrowe dziecko to jest to bardzo małe ryzyko, nieporównywalnie mniejsze niż przejście choroby. Bierzemy różne leki , suplementy diety o energetykach nie wspomnę, czy one nie mogą spowodować jakiś skutków uboczny?

Antyszczepionkowcy wyginął samoistnie w trzecim pokoleniu. Szkoda pieniędzy na kampanie informacyjne. Natura poradzi sobie sama.

Dobrze wam musza płacić, bo nie wierzę że sami z siebie wypisujcie te glupoty

Skoro nie chcą szczepić ok niech im będzie ale za wszelkie powikłania i leczenia niech zaczną płacić w takim razie

Odmówić leczenia osobom niezaszczepionym. Nie chcesz być częścią systemu, to nie oczekuj że lekarze, ratownicy, pielęgniarki kosztem zdrowia innych pacjentów będą leczyć ciebie lub twoje dzieci. Później lament, bo dziecko umierające. Zabrać 800+ i inne profity to może ludzie zmądrzeją.

Cytuję: "Pseudomądrości, pseudoekspertów, głupota, ciemnogród, antyszczepionkowcy wyginą samoistnie". Dlaczego mądrzy eksperci z jasnogrodu nie podpiszą się imieniem i nazwiskiem skoro są autorytetami z dziedziny mikrobiologii. A firmy farmaceutyczne mają chyba spadki sprzedaży, skoro napuszczają, a może przekupują lekarzy by wszczynali alarm.

Za dziecko odpowiadają rodzice, wiec to ich decyzja czy chca szczepic czy nie. w radzie NOP lekarz i pielęgniarka umywają rece a rodzic zosataje z chorym dzieckiem,

Plandemia się skończyła a cenzura została...

Jak chcecie to nadstawiajcie się i się szczepcie, ale nie zmuszajcie innych . Narzucanie innym swojej racji i zmuszanie ich do robienia czegoś co uważacie za słuszne to właśnie faszyzm.
Komuniści wprowadzili regularne obowiązkowe szczepienia dzieci i do dzisiaj się stosuje te praktykę w Polsce, kiedy w większości krajów europejskich nie ma obowiązku szczepień. Niestety rzez wielu ludzi przemawia mentalność homo sewiecticus. Zajmijcie się swoim życiem i zostawcie innych w spokoju.

Wcale mnie to nie dziwi. Covid pokazał ile te szczepienia byly warte. Eksperyment spoleczny na ludziach, dlatego ludzie obudzili się i mają gdzieś te wasze szczepionki.

Najlepsza szczepionka to ta, której nigdy nie podano.

i znowu nie ma chętnych na śmiercionki ... bill gates będzie nie zadowolony

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.