sobota, 28 maja 2022

Z kraju i ze świata

  • 2 komentarzy
  • 1587 wyświetleń

Reforma oświaty

1 września 2017 r. wrócą 8-letnie szkoły podstawowe i rozpocznie się wygaszanie gimnazjów - stanowią ustawy reformujące system edukacji, które w poniedziałek podpisał prezydent Andrzej Duda. Reforma przewiduje też powrót do 4-letnich liceów i 5-letnich techników.

Na mocy dwóch ustaw: Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe obecne, 6-letnie szkoły podstawowe staną się 8-letnimi szkołami podstawowymi, podobnie 3-letnie licea ogólnokształcące stają się 4-letnimi liceami, a 4-letnie technika stają się 5-letnimi technikami. W systemie edukacji pojawią się dwustopniowe szkoły branżowe.

 

 


Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Komentarze (2)

Od zmiany nazw mądrości uczniom nie przybędzie. Na początek bałagan i zamieszanie oraz ogromne koszty na konto podatników. Jak widać z propozycji przedmiotów , będzie dominowała historia, religia a przedmioty przydatne w życiu będą ledwie zauważone.

my to prze-szczęśliwi zaś :) w końcu!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.