Cios w posiadaczy paneli

aktualizacja: 2021-06-07 10:18:11     nr wiadomości: 45902     przeczytano: 1383     Ilość komentarzy komentarze: 2

Właścicieli przydomowych paneli słonecznych czekają rewolucyjne zmiany, które zmniejszą atrakcyjność takich inwestycji - pisze "Rzeczpospolita".

Dziś gospodarstwa domowe, które korzystają z przydomowej fotowoltaiki, nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej oddają do sieci. Następnie mogą bezpłatnie odebrać do 80 proc. oddanej wcześniej energii w czasie, gdy panele słoneczne nie pracują.

Resort klimatu proponuje, by właściciele paneli słonecznych, którzy wejdą na rynek od 2022 r., nadwyżki prądu sprzedawali firmom zajmującym się handlem energią.

Natomiast w okresie niedoboru energii właściciel paneli będzie musiał ją kupić na rynku - pisze dziennik zwracają uwagę, że "cena zakupu energii będzie zdecydowanie wyższa niż sprzedaży nadwyżek prądu".

Hehehehe przewidziałem to i jeszcze inne rzeczy wejdą ...zobaczycie. Nikt za darmo jeszcze nikomu nic nie dał.
Napisał: Adolf dodano: 2021-06-07 14:21:08

Ponadto nikt nie mówi głośno, jakie są koszty recyklingu tych paneli. Z biegiem czasu ich wydajność spada i konieczna staje się wymiana. Co zrobić ze starymi, jaki to koszt? Cicho na razie o tym, ale ludzie zapewne się zdziwią, jak przyjdzie im za to płacić.
Napisał: Eko dodano: 2021-06-08 12:33:22

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.