Z kraju i ze świata

  • 12 komentarzy
  • 10123 wyświetleń

Podlaski poseł Mieczysław Baszko odchodzi z Porozumienia

Podlaski poseł Mieczysław Baszko odchodzi z Porozumienia Jarosława Gowina, pozostaje w klubie PiS i dołącza do Partii Republikańskiej.

- Rozumiem Jarosława Gowina, dlaczego podejmował takie, a nie inne decyzje. Natomiast ja chcę pozostać w klubie PiS i dołączyłem do inicjatywy Adama Bielana - Partii Republikanie, tworzonej między innymi przez polityków, którzy odeszli z Porozumienia - poinformował Baszko.

Premier zwrócił się do prezydenta o odwołanie wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina. Lider Porozumienia mówi, że jego dymisja to zerwanie koalicji rządowej i koniec Zjednoczonej Prawicy. - informuje Polskie Radio Białystok


Mieczysław Baszko
(w latach 2014–2015 marszałek województwa podlaskiego, poseł na Sejm VIII i IX kadencji)

Od 1985 do 2008 pracował jako nauczyciel. W latach 1994–2002 był radnym miejskim Sokółki, następnie do 2007 radnym powiatu sokólskiego. W 1996 został członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, objął potem kierownictwo powiatowych struktur tej partii, a także wszedł w skład rady naczelnej PSL.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PSL w okręgu podlaskim. W związku z tym wyborem zakończył pełnienie funkcji marszałka województwa. W 2016 nie został ponownie wybrany na prezesa podlaskiego PSL, przegrywając ze Stefanem Krajewskim. 20 stycznia 2018 przeszedł do Porozumienia. 

 

 

 

Komentarze (12)

anty wolnościowiec. Będziemy pamiętać.

wszystko jedno z kim aby przy zlobie

Koryto Plus pracuje dobrze!

chorągiewki na wietrze !

Do Pawel ale z ciebie klaun

"anty wolnościowiec" hahaha, ale mózg wyprany przez TVN. Jednak dobrze, że procedują tą ustawę.

Spadochroniarz celujący wyłącznie w koryto. Tfuj!!

Nie tv - TVN nie oglądam jak i TVP i innej telewizji. Ale chcę żeby każdy mógł decydować co chce oglądać. Najpierw prokuratura, teraz telewizja, jeszcze sądy i komuna 2.0. Nie ma już ratunku dla Polski, jak nie PiS to Po.

Przestępca korupcyjny ten ,, reprezentant,, Narodu

Toz to wszyscy w tej niby zjednoczonej prawicy, pilnuja tylko swego koryta tak jak grajewiak Andruszkiewicz.

Bardzo ważna decyzja. Odważna i bohaterska. Dane finansowe i gospodarcze mocno w górę. Brawo za pomysłowe podejście do tak ważnego problemu.

Tak zmieniając lekko tekst:
Najpierw ty, długo, długo nic, tylko ty, dla ciebie głosuję
Tylko ty, po tobie nie ma nic, dziś głosuję dla mamony

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.