• 4640 wyświetleń

WARMIA Grajewo  - KS Wasilków 1:1

W piątek 14 czerwca piłkarze WARMII Grajewo zakończyli sezon 2023/2024 remisem 1:1 z wicemistrzem IV ligi podlaskiej KS Wasilków. Przed meczem nasi rywale mieli jeszcze teoretyczne szanse na awans do III ligi, mając taką samą ilość punktów co WIGRY Suwałki. Remis w Grajewie i sobotnie zwycięstwo WIGIER 2:0 w Szepietowie ze SPARTĄ 1951 dały trzecioligowy awans suwalczanom.

Od początku meczu, który rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem ze względu na kłopoty transportowe gości, widać było, że nieprzypadkowo KS Wasilków jest wiceliderem tabeli. Nasi rywale grali dobrze i w pierwszej fazie meczu kilkukrotnie zagrażali bramce Filipa Święcińskiego. WARMIA nie ograniczyła się tylko do obrony i w 13 minucie okazję do strzelenia gola miał Dawid Kalinowski. Tuż po niewykorzystanej, doskonałej sytuacji Damiana Toczydłowskiego, którego strzał z bliska znakomicie obronił Święciński grajewianie wyszli na prowadzenie. Dalekie podanie od Rafała Szybajły przejął Arkadiusz Mazurek, ograł Wysockiego i strzelił gola. Goście wyrównali przed przerwą, gdy po błędzie naszej obrony Jan Pawłowski podał do Patryka Koncewicza a ten pokonał Święcińskiego. Jeszcze przed przerwą bardzo bliski zdobycia gola był po indywidualnej akcji grający trener Wasilkowa Michał Hryszko. WARMIA nie ograniczała się do obrony. Choć przewagę mieli goście, to po ładnej akcji i niecelnym strzale Bartka Bukowskiego my też zagroziliśmy bramce Wasilkowa. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

W drugiej połowie licznie zgromadzeni na grajewskim stadionie kibice oglądali jeszcze lepszy mecz z obustronną wymianą ciosów. Zaraz po przerwie aż trzykrotnie szansę na strzelenie gola miał Dawid Kalinowski. To nie był jednak jego dzień. W 54 minucie było blisko po strzale Michała Domańskiego. Ten sam zawodnik strzelał 10 minut później, jednak Hubert Gostomski odbił strzał naszego piłkarza. Bliżej końca spotkania mieliśmy na boisku już prawdziwy rollercoaster. Akcje podbramkowe z obu stron i wiele niewykorzystanych okazji. Wynik nie zmienił się i z przebiegu gry chyba należy uznać go za sprawiedliwy. W pierwszej połowie więcej z gry miał Wasilków a w drugiej WARMIA.

Teraz przed piłkarzami WARMII czas urlopu. Do zajęć treningowych grajewianie wrócą 9 lipca. Nowy sezon IV ligi rozpocznie się 10 sierpnia.

Decyzją Zarządu Klubu cały dochód z meczu WARMIA – KS Wasilków zasili konto zbiórki na leczenie i rehabilitację pani Małgorzaty Łepkowskiej – mamy Łukasza, wychowanka naszej Akademii i zawodnika rezerw naszego Klubu https://www.siepomaga.pl/gosia-lepkowska

Miło nam poinformować, że dochód z meczu wyniósł dokładnie aż 3 tysiące 940 złotych i  84 grosze a także 3 Euro. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w meczu i aktywnie wsparli naszą akcję. Cała WARMIA zawsze razem!