Z kraju i ze świata

  • 13 komentarzy
  • 10340 wyświetleń

Sejm przyjął nowelizację ustawy nazwaną "lex TVN"

Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów  jest ona bezpośrednio wymierzona w Grupę TVN. Posłowie przegłosowali ustawę, która zmierza do tego, by należąca do Amerykanów stacja nie otrzymała koncesji.

Za przyjęciem głosowało 228 posłów, przeciw było 216. Projekt PiS zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego.

W Polsce będą mogły nadawać tylko takie media, w których udział zagranicznego kapitału nie przekracza 49 procent, chyba że nadawca ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a więc Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu.

W opinii ekspertów zmiany w prawie spowodują, że stacja TVN straci koncesję na nadawanie - chyba, że zostanie sprzedana przez obecnego właściciela, czyli amerykański koncern Discovery (USA).

Ustawa teraz trafi do Senatu.

 

 

Paweł Kukiz w ogniu krytyki

Premier odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera

Komentarze (13)

Biden zadzwoni do Dudusia, że jak chce jeszcze zobaczyć Biały Dom od środka, to ma nawet nie dotykać tej kartki. Amerykanie gdzieś mają "sojusze", dla nich liczą się tylko interesy ich korporacji, a ta ustawa bezpośrednio w nie uderza.

Następną ustawą jaką zajmie się prawdopodobnie PiS będzie ustawa o zmianie nazwy naszego kraju na Prywiśliński Kraj.

Paweł Kukiz - największe rozczarowanie ostatnich lat.

historia zatoczyła koło ...

TVN, czy TVP niczym nie różnią się od siebie. Tylko trochę więcej hipokryzji jest w TVN.

Początek końca wolnych mediów

Żenada witamy w PRL

Ale też poinformujcie ze ta ustawa zawiera ciekawy zapis wprowadzony przez konfederacje. Tvp też dostanie po d... :) i bardzo dobrze obydwie stacje siebie warte

To zbyt poważny i zbyt niebezpieczny dla Redakcji temat. A nie lepiej się zająć brakiem ciepłej wody czy śmieciami porozrzucanymi na osiedlu?

Cytat z Kukiza:"Jeśli wejdę kiedyś do polityki,to śmiało będziecie mogli napluć mi w twarz i nazwać szmatą"...Teraz,śmiało można jeszcze na niego nas...ć.

Nareszcie żydzi, jako niby Amerykanie, nie będę mącić w głowach, że Polska to to samo albo przedewszystkim Izrael.

obywatel: nie ma i nie było żadnych wolnych mediów. Zapamiętaj to sobie. Może przyjdzie czas, że to zrozumiesz.

Teo. Pamiętam, że były wolne media. "Chłopska droga" i "Zielony sztandar" dla przykładu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.