Sport

Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych w Szczuczynie

Na terenie Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur im. Jarosława Augustowskiego w Szczuczynie, już po raz siódmy, odbyła się „Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn”, której organizatorem były Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie. W rozgrywkach sportowych udział wzięły drużyny z WTZ Grajewo i Szczuczyn, WTZ Łomża, WTZ Olecko, WTZ Kolno, WTZ Augustów, WTZ Kulesze, środowiskowy Dom Samopomocy Grajewo i Sejny.

 

Na wstępie Kierownik WTZ w Grajewie i Szczuczynie Marta Gutowska przywitała przybyłych gości, drużyny i ich opiekunów. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i członek Zarządu Powiatu Bolesław Ruszczyk, na wzmocnienie zawodników przed rywalizacja sportową, poczęstowali ich słodyczami, po czym jak na prawdziwą olimpiadę przystało, wszyscy uczestnicy wydarzenia przemaszerowali z pochodnią, którą zapalono znicz olimpijski, na znak rozpoczęcia zmagań sportowych. 

 

Najpierw odbyły się biegi kobiet i mężczyzn na 200 m i bieg mieszany na 400 m. Po każdym z biegów laureaci stawali na podia, gdzie otrzymywali puchary i nagrody. Innymi konkurencjami były rzut woreczkiem do celu, rzut kostką połączony ze skokiem w worku, skoki przez przeszkody, uderzanie kijem w piłeczkę do celu i wiele innych. Każdy kto ukończył konkurencje mógł odebrać medal oraz upominki, które zasponsorowały lokalne firmy: Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL, Agrocentrum Sp. z o.o., firma Yasam Sp. z o.o. i Sklep Intermarche z Grajewa.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół z Niećkowa, którzy zapewnili zawodnikom posiłek w postaci przepysznej grochówki oraz Zespołu Szkół w Szczuczynie, którzy sprawowali pieczę nad poprawnym udziale uczestników w konkurencjach.

 

Powiat Grajewski na olimpiadzie reprezentowali: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Grajewski Maria Gwiazdowska, członek Zarządu Powiatu Grajewskiego Bolesław Ruszczyk, Radny Powiatu Grajewskiego Janusz Marian Marcinkiewicz oraz Kierownik PCPR w Grajewie Anna Świderska.

 

Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facebook’a Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/ 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.