czwartek, 13 czerwca 2024

Z kraju i ze świata

Czy będą rozbierać wiadukt w Łochowie?

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił w całości pozwolenie na budowę wiaduktu na torami w ciągu ul. Wyszkowskiej w Łochowie i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Prace na budowie zostały wstrzymane.

 


O decyzji Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego wydanej 16 czerwca 2021 r. poinformowali dziś (2 lipca) na konferencji prasowej mieszkańcy ul. Wyszkowskiej w Łochowie, którzy od początku walczą z tą inwestycją. Co oznacza decyzja GINB? – To oznacza, że nie wolno tu prowadzić jakichkolwiek prac budowlanych. Budowa została wstrzymana do czasu, kiedy inwestor (PKP PLK – przy. red.) nie dostanie nowego pozwolenia na budowę – mówiła na konferencji Agata Dąmbska, która wspiera mieszkańców w walce z tą inwestycją.

 

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego do swojej decyzji wydał liczące 12 stron uzasadnienie. Inspektor dopatrzył się naruszenia aż trzech ustaw i jednego rozporządzenia.

 

- To bardzo poważna sprawa – podkreślała Agata Dąmbska. – Ta inwestycja nie miała prawa nigdy w tym miejscu powstać. Była budowana bezprawnie i nielegalnie, w oparciu o polityczne koneksje i znajomości inwestora z naszym burmistrzem Robertem Gołaszewskim, z panią Marią Koc i całym lokalnym PiS-em. Gdyby nie pozytywne opinia burmistrza Roberta Gołaszewskiego wydana 2 sierpnia 2017 roku, która zmieniła planowany pierwotnie tunel na wiadukt, nigdy nie doszłoby do budowy tego koszmaru, a my nie bylibyśmy w sytuacji, w której zastanawiamy się, czy będą tę budowlę rozbierać, czy nie – dodała.

 

 

Uchylono pozwolenie na budowę wiaduktu w Łochowie (CZYTAJ)

 

 

http://wegrowonline.pl

 

 

Czy to samo czeka Grajewo?

 

Petycja do władz Miasta Grajewo

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.