środa, 12 czerwca 2024

Z kraju i ze świata

Uczniowie wrócą do szkół?

Powrót uczniów do szkół zależy od czynników pandemicznych, jeśli dynamika spadkowa się utrzyma, jest szansa na powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej - podkreślił w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Na pytanie, czy można przypuszczać, że również uczniowie szkół ponadpodstawowych powrócą do zajęć lekcyjnych, powiedział, że to jest realne.

- Mogę przekazać informację, która jest od dawna taka sama. Zarówno panu premierowi, jak i panu ministrowi zdrowia, tak samo jak Ministerstwu Edukacji i Nauki, całemu rządowi, zależy, by uczniowie do nauki stacjonarnej wrócili najszybciej, jak to jest możliwe - podkreślił.

- Widzimy, że trzecia fala powoli odpływa i dynamika spadkowa jest rzeczywiście mocniejsza, mamy więc wielką nadzieję, że właśnie w maju nastąpi powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów - dodał minister.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.