Z kraju i ze świata

Szczepienia dla wszystkich

Uruchomienie punktów szczepień m.in. w aptekach i zakładach pracy, które zbiorą co najmniej 500 chętnych, a także stworzenie w każdym powiecie jednego punktu szczepień prowadzonego przez samorząd – zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zorganizowanej w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Naszym celem jest 10 mln szczepień miesięcznie - dodał.

Premier na wspólnej konferencji z szefem KPRM i pełnomocnikiem rządu ds. szczepień Michałem Dworczykiem oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim zapowiedział zwiększenie liczby szczepień do poziomu 10 mln miesięcznie.  W tym celu zostanie znowelizowany Narodowy Program Szczepień.

„Przystępujemy do szczepień populacyjnych. Od 12 kwietnia ruszają zapisy rocznika 1962; w kolejnych dniach kolejne roczniki. Prawdopodobnie w maju szczepienia dla wszystkich chętnych” – zapowiedział Dworczyk.

 

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.