czwartek, 18 lipca 2024

Z kraju i ze świata

  • 14 komentarzy
  • 15282 wyświetleń

Publikacja wyroku TK ws. aborcji

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę 27.01.2021 r. uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Wyrok tego samego dnia ma być opublikowany w Dzienniku Ustaw. 

22 października ub.r. TK - po rozpatrzeniu wniosku grupy 119 posłów PiS, PSL-Kukiz'15 oraz Konfederacji - orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. jest niekonstytucyjny.

Orzeczenie wywołało falę protestów w kraju. 

Strajk kobiet. Protesty na ulicach Grajewa

 

Komentarze (14)

To jest zmartwienie tych, którzy zagłosowali na PiS i pana Andrzeja Dudę. Na szczęście ten problem mnie nie dotyczy. Sprawdza się, że " ...Mądry Polak po szkodzie...".

Aby kadyntatura PiSu szybko zleciała naprawdę to polska odetchnie z ulgą bo teraz to zwykła bieda przez nich jest

Moje zmartwienie? Lewacka prowokacja

No to teraz miejcie pretensje sami do siebie, /

Ta publikacja o parę miesięcy za późno, dlaczego nie można było opublikować niezwłocznie po wyroku?

Dlaczego sa skracane komentarze CENZURA ?????.

Dlaczego sa skracane komentarze CENZURA ?????.

kto to pisze niech sprawdza to co napisał " 27.02 2021"

Kaska ty sprawdz dlaczego Przylemska mieszka w Berlinie a sadzi w Polsce dlaczego boi sie mieszkac w Grajewie lub w innym miescie Polskim.

Niech nasze państwo najpierw obejmie troską i wsparciem rodziny z dziećmi specjalnej troski. Zapewni im godny byt, leki i opiekę a później zajmie się zakazem całkowitym zakazem aborcji. Te rodziny zwykle żyją poniżej progu ubóstwa. Najłatwiej wprowadzić zakaz i pozostawić te rodziny samym sobie. Mam czyste sumienie bo jestem przeciwnikiem aborcji, jestem dobrym katolikiem, a pomagać tym rodzinom to powinni inni. Ile wynosi wsparcie państwa dla dziecka i opiekujacego się dzieckim i niepracujacego rodzica? Ta decyzja powinna zależeć tylko i wyłacznie do rodzicow. To ich sumienie i ich decyzja. KOT MOZE ZOSTAĆ.

Ale o co wam chodzi, mamy piss na bis. 500-plusy i inne prezenty juz byly, a teraz trzeba cicho siedziec.
Nieukrywajmy szanowni katolicy tego ze , kto popiera kosciol -ten popiera piss i nie ma co narzekac, bo "o take Wolske my walczyly. Teraz nalezy sie modlic i czekac na (zbawiciela juz mamy) na zbawienie.
Wedlug mnie kosciol i piss jest fenomenem-poniewaz takiego skutecznego prania mozgu wsrod spoleczenstwa - nie odnowowano nawet w czasach swietnosci komunistycznej !

Najwiecej to krzycza ci co juz dokonali aborcji a teraz jak nie moga miec dzieci to zakaz aborcji,. przyklad Kacvzynski nie mial zony, dzieci to najwecej krzyczy bo z kotem nie moze miec dzieci. Ile dzieci adoptowali ci PiSowcy co tak krzycza razem z ksiezmi ktorzy slysza placz plodu, a nie slysza glosu malestowanych dzieci u siebie na plebanjach to jest tajemnica wiary ?????.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.