czwartek, 18 lipca 2024

Z kraju i ze świata

Podlasie mleczną potęgą

Wysokomazowiecka Mlekovita zajęła trzecie miejsce „Złotej Setki Polskiego Rolnictwa" tygodnika Wprost, analizującego przedsiębiorstwa wyłącznie z branży rolnej. I miejsce przypadło Grupie Azoty (Nawozy + Agro), II - Animex Foods, producentowi mięsa wieprzowego i drobiowego. W pierwszej dziesiątce znalazł się też grajewski Mlekpol (7. miejsce).

Podlaskie mleczarnie osiągają najlepsze wyniki w kraju. W zestawieniu firm z branży tuż za Mlekovitą i Mlekpolem znalazł się francuski Danone i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

W klasyfikacji bierze pod uwagę przychód firm, ich zyskowność, a odpowiedni algorytm przelicza obie te dane na końcowy wynik.

W rankingu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich najlepszą mleczarnią w Polsce także została Mlekovita. Zestawienie wykonano na podstawie ankiet informacyjnych zawierających dane za 2019 r.  Podmioty oceniano według m.in. ilości skupionego mleka, średniorocznej ceny skupu mleka, wartości przychodów ze sprzedaży, dynamiki sprzedaży, wysokości zysku netto, wysokości kapitałów własnych, dynamiki  ilości przerobionego mleka na 1 zatrudnionego 2019/2018.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.