Gmina Grajewo

Piknik "Smak na produkt i kulturę"

Kolejne Koło Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Grajewo na podium      

 
24 lipca w Szczuczynie odbył się Piknik „Smak na produkt i kulturę”.  Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury Pan Stanisław Szleter wraz z Burmistrzem Szczuczyna Panem Arturem Kuczyńskim.


Podczas pikniku odbyły się występy artystyczne zespołu Pieśni i Tańca Grajewianie, animacje, gry i zabawy dla dzieci z animatorem. Nie zabrakło wystawców rękodzieła, potraw regionalnych oraz stoisk Kół Gospodyń Wiejskich. Atrakcją pikniku był konkurs kulinarny pn.: „O chochlę Burmistrza Szczuczyna”. W konkursie o najsmaczniejszą potrawę walczyło siedem Kół Gospodyń Wiejskich, w tym dwa z terenu Gminy Grajewo tj.:
- KGW w Łękowie
- KGW w Sojczynie Borowym

Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Łękowie, natomiast KGW w Sojczynie Borowym piąte miejsce.

 


Pan Stanisław Szleter – Wójt Gminy Grajewo a zarazem Prezes Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury podziękował Paniom za reprezentowanie naszej gminy i udział w Pikniku. Pogratulował Kołom Gospodyń Wiejskich za chęć do działania, pomysłowość, energię i trud wkładany w pielęgnowanie tradycji. Szczególnie podkreślił, iż to praca takich ludzi przyczynia się do tego, aby wieś była właściwie postrzegana i doceniana.

 


Piknik był współfinansowany ze środków PROW w ramach projektu współpracy: „Razem – ku Lepszej Przyszłości Podlasia” realizowanego w ramach poddziałania: 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z Lokalną Grupą Działania”.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.