Z kraju i ze świata

 • 17 komentarzy
 • 15655 wyświetleń

Obajtek, człowiek wolności

Tygodnik „Sieci” nagrodę Człowieka Wolności wręczył we wtorek 16 lutego szefowi Orlenu Danielowi Obajtkowi.

W laudacji przypomniano dotychczasowe funkcje sprawowane przez Daniela Obajtka. Jak zaznaczono, to prezes PKN Orlen "przywrócił Polakom wiarę w patriotyzm gospodarczy".

Daniel Obajtek (ur. 2 stycznia 1976 w Myślenicach) – polityk, działacz samorządowy, menedżer; w latach 2006–2015 wójt gminy Pcim, w latach 2016–2017 prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w latach 2016–2018 członek rady nadzorczej spółki Lotos Biopaliwa, w latach 2017–2018 prezes grupy energetycznej Energa, od 2018 prezes Polskiego Koncernu Naftowego Orlen.

Nagrody i wyróżnienia

 • Człowiek Roku Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu
 • Gwiazda Roku 2020 – Nagroda czytelników magazynku Parkiet
 • Tytuł “Najbardziej Wiarygodnego Prezesa” w rankingu „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce”, organizowanym przez agencję ISB News W 2020 roku[33]
 • Wektor 2019 – nagroda za „skierowanie największego polskiego koncernu paliwowego na nowe, perspektywiczne tory rozwoju oraz wspieranie krajowego biznesu i polskiego sportu”
 • Honorowe Odznaczenie Litewskiej Konfederacji Biznesu
 • Nagroda Prometejska im. Lecha Kaczyńskiego
 • Tytułu Prezesa roku 2018 w 25 edycji nagrody Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet – Byki i Niedźwiedzie
 • „Człowiek Wolności 2018” – laur gospodarczy przyznany przez czytelników i redakcję tygodnika „Sieci”
 • Laureat nagrody Polskiego Kompasu 2018 za determinację i upór w budowaniu polskiego – międzynarodowego koncernu petrochemicznego
 • I miejsce – Debiutant Roku w plebiscycie Gazety Bankowej Liderzy Polskiej Gospodarności 2016 za budowania pozytywnego wizerunku w kraju i za granicą
 • I miejsce w plebiscycie Euro-Gmina województwa małopolskiego 2008/2009 – Tytuł Lidera Opieki Społecznej
 • Laureat plebiscytu na „Osobowość Ziemi Myślenickiej” w 2009 roku

 

W przeszłości nagrodę "Człowiek Wolności" tygodnika "Sieci" otrzymywali m.in. prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Tajemnica relacji Kaczyńskiego z Obajtkiem ( CZTRAJ tu)

 

Obecny prezes Orlenu jako wójt Pcimia miał łączyć stanowisko w samorządzie z zarządzaniem prywatną firmą. Nagrania od lat są w posiadaniu prokuratury, która nie dopatrzyła się łamania prawa przez Daniela Obajtka. 

Komentarze (17)

Moze ktos madry pokaze gdzie oni walczyli o wolnosc, kiedy i jaka, gdzie oni byli jak byla walka o wolnosc jeszcze w pieluchach a teraz chca zbierac to co narobili w pieluchy tadna mi wolnosc.

To co to jest i po co?To co to za wojownik?Jeszcze Kaczyński ?Mafia Wolności tak ta nagroda powinna się nazywać.

No w pełni zasłużył na człowieka roku forum ekonomicznego zapewne nikt tak nie potrafi jak on . Mając w 2012 roku 183 440zł dochodu , zaoszczędził 300 000zł + spłacił dwa kredyty na sumę 354 600zł + kupił 10% udziałów w ERG Bieruń-Folie sp.z.o.o. o wartości 260 000 zł. Wzorcowa gospodarność czy ktoś tak potrafi?

gorszy szort. Oczywista oczywistoscia jest fatk, ze "walczac" o wolnosc cos niecos narobili w pieluchy. dzis to wszystko wysylaja do ciebie, abys i ty mogl partycypowac w "tadna" wolnosc.

każda władza się zużywa i stacza się .... na przykładzie PIS-u widać to znakomicie

A to on pochodzi z Grajewa? Brawa e-grajewo jak zwykle temat ściśle lokalny...

lewactwo wyje Boli ? ma boleć!

Obajtek,człowiek bez moralności.Podobnie jak cały PiS zresztą.Złodzieje i kłamcy.

PrimaBalerina,głupota nie boli.

Kolejny pseudo "bohater narodowy". Ha, ha. Chichot historii.

Darek ty tez chorujesz na taka sama chorobe jak Obajtek.

Poważnie ??????

Nie czepiajcie się człowieka chorego na zespół Tourettea. Powinien dostać jeszcze nagrodę im Tourettea. O wielkości do śmieszności tylko jeden krok.

gorszy szort. Dobry czlowieku. Zamiast szukac i wymyslac choroby innych, to zacznij dbac o kondycje wlasnej kory mozgowej. Nie boli jak zaczyna szwankowac.

Darek- Nikt nie wsymysla nikomu choroby tak jak ty, moze sprawdz swoja kore mozgowa u profesorow tak jak Obajtek ktorzy jego zachowanie tlumacza choroba. To chorzy ludzie maja dyktowac i rzadzic innymi ??????.

Darek nie ma pacejntow do leczenia i probuje tuataj znow stawiac zadlnie diagnozy- tylko zalosne jest to ,ze zasze one sa takie same- czyli nie trafne !
Wiem ,zaraz bedzie stadnardowo lewatywa i inne apikacje !
Co ten piss i kosciol uczynil z ludzmi ,ze tak pienia sie z nienwisci do innych ?

Obajtek odwrotnie - to mały " PYKUŚ" w zestawieniu ze słynnym na kraj i zagranicę zegarmistrzem Nowakiem - modelem z rodziny " uczciwych " POpapranców

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.