Z kraju i ze świata

Nowy konflikt Izrael-Palestyna

Izraelska armia poinformowała , że przeprowadziła kolejną serię ataków lotniczych na Gazę, uderzając w domy wysokich rangą członków Hamasu. Ugrupowanie to oświadczyło natomiast, że podczas nalotów zniszczona został kwatera główna policji. Według źródeł palestyńskich izraelskie naloty spowodowały w Gazie śmierć co najmniej 35 osób. W atakach rakietowych na Izrael zginęło do tej pory pięć osób.

Ostrzał rakietowy z terytorium Strefy Gazy rozpoczął się w poniedziałek wieczorem. Wtedy ponad 200 rakiet spadło na przedmieścia Jerozolimy oraz miasta w południowym Izraelu, część została przechwycona przez system obrony przeciwrakietowej.

Sytuacja w Izraelu jest efektem regularnych protestów przeciwko eksmisjom palestyńskich mieszkańców dzielnicy oraz ich starć z izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym. Obie strony konfliktu obwiniają się nawzajem o sprowokowanie starć. 

poniedziałek, 20 września 2021

Budowa domu do 70 mkw. bez pozwolenia

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.