niedziela, 26 maja 2024

Z kraju i ze świata

  • 2 komentarzy
  • 2343 wyświetleń

Minimalna stawka godzinowa

Wprowadzenie od 2017 r. minimalnej stawki godzinowej w wys. 12 zł brutto dla pracujących na podstawie umowy-zlecenia oraz samozatrudnionych przewiduje projekt noweli ustawy o minimalnym wynagrodzeniu, który we wtorek rozpatrzy rząd. Obecnie pensja minimalna dotyczy tylko osób zatrudnionych na etat. 

 

Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie obowiązku dotyczącego zapewnienia minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych od l stycznia 2017 r. Wysokość stawki ustala się w kwocie wynikającej ze zwaloryzowania kwoty 12 zł o wskaźnik wynikający z podzielenia wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonej na rok 2017 przez wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującą w roku 2016.

 

Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl 

Komentarze (2)

Więc jeśli prowadzę własną działalność gospodarczą(samozatrudnienie) to jeśli mi nie wyjdzie 12zł brutto, to kto mi tą różnicę dołoży?

Cóż Jarku, Ty dołożysz jeszcze tym, co wcale nie pracują.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.