Z kraju i ze świata

  • 7 komentarzy
  • 12972 wyświetleń

Kto jeszcze pozywa Polskę?

Obecnie Polska jest w toku dziewięciu postępowań arbitrażowych, w których została pozwana. Łączna wartość roszczeń to 12 mld zł.

W ostatnich dniach na kwotę 4,2 mld zł nasz kraj pozwała australijska spółka Prairie Mining. Firma zarzuca naszemu państwu złamanie dwustronnej umowy inwestycyjnej między Polską a Australią, a także blokowanie rozwoju należących do firmy zakładów górniczych w Polsce.

Polska korzysta z tego, że jako jedyny kraj z EU nie jest stroną konwencji waszyngtońskiej, więc wyroki arbitrażowe nie są automatycznie wykonalne, tylko muszą dostać klauzulę egzekucyjną od sądu państwowego.

 

Polsko-czeski spór o kopalnię Turów.

 

Komentarze (7)

No to ladnie ze wszystkimi Polska jest sklucona na wschodzie i zachodzie i innych kontynentach, zostalo tylko jeszcze Moze Baltyckie ktore niedlugo moze przemowic. Obecnie to jest 4 rozbior Polski.

Gorszy sort - jesteś skłócony z ortografią , a wiadomości też są mierne - zajmij się sobą....

Olek pisz na temat i zajmij sie soba, nie powielaj PiSowskiej propadandy.

Najgorsza jest twoja propaganda - POpaprańcu...

Kto kogo przezywa to sam sie tak nazywa.

Olek jesteś gość. Tak trzymaj
M

Olek - ekspert jezykowy i poliytczny w jednym sie odezwal .
Miernie to bedzie wtedy , kiedy zczna karac odpowiednio i surowo pisowskie (nie)rzady za wszytkie wykroczenia- czego zycze z calego serca szkodnikom naszego kraju ze skrajnie prawicowo-nacjonalistycznej partii piSS !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.