Z kraju i ze świata

  • 9 komentarzy
  • 15310 wyświetleń

Inflacja w Polsce rośnie

W kwietniu stopa inflacji w Polsce sięgnęła w skali roku 5,1 proc., co było drugim wynikiem wśród wszystkich gospodarek UE - wynika z danych Eurostatu. 

Presja na wzrost cen w gospodarce znowu nasila się w Polsce od początku tego roku, po tym jak kryzys związany z epidemią COVID-19 zdołał ją ograniczyć tylko na kilka miesięcy. Inflację napędzają ceny usług - ich dostawcy przerzucają na odbiorców.

Inflację w górę nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach Europy i świata, pcha i będzie pchał w najbliższych miesiącach m.in. wzrost cen surowców (w tym ropy naftowej) oraz realizacja odłożonego popytu gospodarstw domowych. 

Komentarze (9)

Brawo PiS i jego wyborcy. Inflacja zjada z dużą nadwyżką wzrost płac, a siła nabywcza pieniądza drastycznie maleje. Jedyną grupą, która na tym zyskuje są osoby nie pracujące, które utrzymują się z socjałów. Za rządów PO - PSL mieliśmy przecież nawet okres deflacji, a podwyżka płac była naprawdę podwyżką. Natomiast Nowy Ład jest tylko kontynuacją tego, co mamy obecnie i zmierzaniem do socjalizmu z hasłem "Bogatym zabrać, a biednym obiecać". Chora sytuacja.

No i macie wasz pis. Pare plasrerkow wedliny kosztuje juz 20 zl. a podwyzek pensji nie ma. Podziekowac wyborcom obecnej wladzy.

Daro, problem w tym, że zabiera się nie tylko bogatym, ale też tym, którzy ostatkiem sił ciągną to, co sami stworzyli i czemu poświęcali się długie lata. Wbrew pozorom oni często są w znacznie gorszej sytuacji niż ci, którym się daje, daje, daje... Ale czy pisowski ład można nazwać ładem ? Tak, to jest chora sytuacja!

Za rządów PO i PSL "piniędzy na nic nie było i nie będzie " twierdził ich minister Rostocki , podwyżki były minimalne , symboliczne - ludzie mieli dosyć takiej obłudy , zakłamania i zagłosowali na PIS , który słowa dotrzymuje , pomaga biednym i żyje się im lepiej.Następne wybory PIS też wygra , czego im życzę, na fałszywej propagandzie społeczeństwo się poznało = nie będzie chciało na takich kłamcow jak PO czy PSLgłosować.

Nie ma co się dziwić- skoro rząd rozdaje obywatelom pieniądze - to musi to spowodować wzrost inflacji. Podstawowe prawo ekonomii.

Poprzedni rząd nie miał pieniędzy dla obywateli, ale dla emigrantów( ekonomicznych ) to pieniądze były !
Platforma za swoich rządów zapewniała , że każdą ilość emigrantów są w stanie przyjąć i utrzymać .

PiS spełnia obietnice wyborcze po prostu. Już niedługo wszyscy Polacy będą milionerami.

Romku. Jakos ten twoj pis mi nic nie dal ?

Danielu, mój wpis jest sarkazmem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.