sobota, 25 maja 2024

Z kraju i ze świata

  • 14 komentarzy
  • 4476 wyświetleń

Efekt 500 plus

Dzięki programowi 500 plus w 2050 r. liczba ludności w Polsce może być wyższa o 1,7 mln od tej, którą przewidywały poprzednie prognozy, nieuwzględniające tego programu - wynika z analiz demograficznych przedstawionych we wtorek podczas konferencji w Sejmie.

Zgodnie z prognozami GUS z 2014 r. w 2050 r. liczba ludności Polski miałaby spaść do 34 mln osób, z 38,5 mln w 2013 r.

 

 

Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl.

Komentarze (14)

Gdzie jest praca, tam są dzieci! Młodzi ludzie nie mając pracy wyjadą za granicę i tam się urodzą ich dzieci. Dodatkowe obciążanie podatkami uczciwie pracujących, żeby zebrać na 500+, doprowadzi do ruiny. To nie jest dobra zmiana.To jest szyderstwo!

Ja też jestem za praca i powiem jeszcze raz praca praca i praca ale wielu jej nie chce woli socjale i jest super.

chyba policzyli dzieci imigrantów, normalni ludzie nie zdecydują się na dziecko za 500, tylko wzrośnie prokreacja w środowiskach patologicznych

powinien dostać 500 + gdzie dwoje rodziców pracuje a nie nieroby podostają i dalej nic nie będą robić polityka polska BRAWO uczciwy nigdy nie dostaje więc trzeba zrezygnować z pracy i tyle na to wygląda

Dajcie możliwosc pracowania i godnych pensji a 500+ bedzie zbedne, dlaczego wszyscy maja ponosic koszty? Ten program puści kraj z torbami w przeciagu 2 lat co pozniej? 500+ bedzie odbierane w podatkach by ratowac budżet tak chcecie to zrobic?

dlaczego nie ma mojej wypowiedzi? cenzura działa super

tylo nie nieroby ja też mam dwoje dzieci i pracuję ...

Tak by było,gdyby program dedykowany był wyłącznie do kobiet bezdzietnych.Inwestowanie w już dzietnych, to ekonomiczne i demograficzne nieporozumienie.

DO tych madrych co tak buczą głośno.W Normalnych krajach UE takie srodki socjalne sa na porzadku dziennym od wielu lat i jakoś gospodarka tych krajów nie kuleje o ile rządzący mają perspektywę skąd racjonalnie te środki wygospodarować.A według prognoz 500+ ma przyspieszyć rozwój gospodarki do niespotykanego do tąd poziomu.

500+ to jest pomysl ludzi chorych na leb na to poprostu nie ma slow zeby okreslic ta glupote.

pieknie ladnie ale teraz np zarobki w angli sa zarobki jest socjal ludzi stac na godne zycie ok niech dadza 500+ niech wyruwnaja zarobki hociasz do poziomu niemcow nie mowie juz o angli czy skandynawi zeby normalnego pracujacego czlowieka byla sotac na NORMALNE ZYCIE ten co mam w glowie pouladane to tak z tego porabanego kraju da noge
a nie jak w tej chwili pracownik zarabia 1500 zl a zus kosztuje ponad 1200 ludzie dajcie tym co naprawde trzeba nich dadza ok jestm za samotne matki dzieci chore im trzeba pomuc ale ci sa zdrowi maja rece i nogi dajcie im prace za uczciwe piniadze i niech sie biora za robote a nie robienie dzieci ten kraj jest chory a ja terz powarznie rozmyslam przestac placic te zusy zamkac dzilalnosc zabrac kase do kieszenia i wyjechac do normalnego kraju bo to co tu sie diej to patologi bezdzietnejk kaczki . i nie mowcie ze ortografia zle bo w polskiej szkole sie nie uczylem mam tylko takie korzenie i bardzo tego zaluje pozdrawiam

Do "normalny polak"; To prawda, w normalnych krajach UE takie środki socjalne są na porządku dziennym. Ale też w normalnych krajach nikt nie pompuje pieniędzy z budżetu dla pazernych kawalerów w sutannach.

Ci co tak bucza to barany !!! W kazdym kraju uni jest taki socjal barany tylko w polsce nic nie bylo brawo pis!!! 500 zl to jest duza pomoc jest duzo latwiej od razu to czuc

Ci co buczą to nie mają dzieci albo mają i dużo zarabiają i nie mają pojęcia co dzieje się w Polsce. Mamy ekipę w rządzie pierwsza klasa, tylko media w Polsce w prawie 90% są niemieckie więc nie spodziewajcie się dobrych wiadomości w prasie. Warto czasem zobaczyć do kogo należy jakaś tam gazeta i mieć świadomość, że starają się robić wodę z mózgu informacjami poprawnie politycznymi.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.