czwartek, 18 lipca 2024

Z kraju i ze świata

  • 6 komentarzy
  • 8158 wyświetleń

Dostęp do kont Polaków?

Rząd pracuje nad nowym narzędziem, które pozwoli zbierać informacje o kontach bankowych Polaków. Dane mają trafić do fiskusa, CBA, ABW, a nawet Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej.

Projekt ustawy o Systemie Informacji Finansowej jest już w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Planowany termin przyjęcia projektu to I kwartał 2021 r. Prawdopodobnie głównym celem regulacji jest implementacja do polskiego prawa unijnych regulacji 

 

 

 

ŹRÓDŁO:Business Insider Polska

Komentarze (6)

Nareszcie, cos co jest normalne w innych krajach UE stanie sie realne i w PL.

Hm! A co z grubymi portfelami i płatnościami za "drobne" zakupy gotówką? Trudna sprawa do ...

Idiotyczny i nie do przyjęcia projekt. Teraz, jak to w naszym państwie jest, trzeba będzie udowadniać swoją niewinność. Masz oszczędności to jesteś przestępcą, trzeba będzie udowadniać skąd masz pieniądze i że jesteś niewinny. W trakcie postępowania policja zablokuje ci środki na koncie. Potem jak zostaniesz bez środków do życia możesz udowadniać, że jesteś niewinny. A postępowania i sprawy sądowe ciągną się latami. Państwo wchodzi z butami w nasze życie. Efekt będzie taki, że wypłyną ogromne sumy z banków i powędrują w skarpetę. Dobra zmiana.

Szymon nie opowiadaj polskich glupot, ze bedziesz musial cos udowodnic. Tu chodzi o normalny i kontrolowany przez sluzby skarbowe przeplyw pieniadza. Zadna osoba, ktora zarobila legalnie nie bedzie musiala sie bac. W podobny sposob wladze Wloch, pod wplywem UE "wymusily" porozumienie z Watykanem, gdzie wczesniej nie bylo zadnej kontroli. Bardzo prosta zasada, ktora nawet ty zrozumiesz. Polega ona na tym, ze juz jakis Bolek lub Tolek nie pojawi sie w zadnym z polskich bankow lub w salonie samochodowym z teczka pieniedzy i bedzie mogl dokonac jakiejs transakcji. Wszystkie operacje beda przeplywac przez bank i systemy fiskalne danego kraju kontroluja czy Bolek, ktory zarabia 4000 zl. moze wyzywic rodzine i kupic sobie meiszkanie, samochod, pozwolic sobie na wakacje etc. Oczywiscie nie tak szybko to zadziala, ale bedzie skuteczny bat na roznych kombinatorow, a kazdy normalny "zjadacz" chleba nie bedzie mial z tym zadnych problemow.

Nie piszę głupot. Doczytaj a później zabieraj głos Jesteś niedoinformowany. Są dwa projekty jeden jest firmowany przez Ziobro a drugi powstaje w ministerstwie finansów. Projekt Ziobro zakłada zajęcie prewencyjne zajęcie majątku. Bez wyroku sądu, a właściwie do zapadnięciu wyroku twój majątek będzie skonfiskowany. A gdzie domniemanie niewinności. Wystarczy, że skarbówka doprowadza uczciwie działające firmy do upadku poprzez zajęcie kont bankowych na poczet rzekomo niezaplaconych podatków.

I bardzo dobrze, gdyz Ministerstwo Finansow musi opracowac i wprowadzic europejskie normy kontroli legalnosci obrotu i przeplywu finansowego. To o czym juz wczesniej pisalem. Natomiast MS musi opracowac normy prawne, ktore beda zabezpieczaly roszczenia roznych podmiotow przed bandytami. Pragne zwrocic uwage, ze zajecie jest czynnoscia prawna, ktora nie ma nic wspolnego z konfiskata. Zadna uczciwa firma lub obywatel nie musza sie czegokolwiek obawiac.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.