czwartek, 18 lipca 2024

Z kraju i ze świata

  • 2 komentarzy
  • 9914 wyświetleń

Dochód Podstawowy = 1200 zł

Dochód podstawowy w Polsce możliwy do wprowadzenia?
1200 zł dla każdego w wieku produkcyjnym i 600 zł na każde dziecko. Tyle mógłby wynieść tzw. bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce. Zgodnie z teorią, świadczenie miałoby przysługiwać każdemu bez względu na sytuację finansową. Nad koncepcją dochodu gwarantowanego ekonomiści i eksperci od polityki społecznej zastanawiają się w wielu państwach od lat (np. w Niemczech, Finlandii).

To rozwiązanie jednak nigdzie jeszcze nie zostało wprowadzone w życie. Debata na temat dochodu rozgorzała również Polsce, stało się to za sprawą raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego, który zbadał możliwości wprowadzenia go w naszym kraju. Choć mówimy tu wyłącznie o pomyśle, to otrzymywanie pieniędzy od państwa za darmo, rozpaliło wyobraźnię wielu osób.

Dochód podstawowy- utopia czy jednak lek na nierówności społeczne? 1200 zł od państwa dla każdego?

 

Komentarze (2)

kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że socjaliści zanim rozdadzą komuś pieniądze, muszą zabrać w postaci podatków 1.5 razy tyle, żeby starczyło na całą biurokratyczną maszynę?

Do komuch masz rację jestem przedsiębiorcą od 10lat i wiem że za darmo nic niema tylko podnoszenie podatków non stop

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.