czwartek, 18 lipca 2024

Z kraju i ze świata

  • 3 komentarzy
  • 9454 wyświetleń

Deficyt państwa 85 mld zł ?

Według szacunków MF deficyt budżetu państwa w 2020 r. wyniósł ok. 85 mld zł - wynika z informacji przekazanej przez ministra finansów.

Olbrzymią część wydatków związanych z COVID-19 wzięły na siebie takie instytucje jak Bank Gospodarstwa Krajowego czy Polski Fundusz Rozwoju. Dlatego też dziura budżetowa niewiele mówi o kondycji finansów Polski.

Okazuje się też, że rząd sporą część wydatków przerzucił na ten rok fiskalny.

 

https://businessinsider.com.pl/

Komentarze (3)

Polacy nic sie nie stalo do setki jeszcze daleko. Wprowadzi sie troche podatkow, np. od picia, jedzenia , oddychania , palenia, chodzenia po chodniku i wzmiecie sie i splacimy dlug.
Powszechnie wiadomo ,ze piSS musi utrzymac kosciol i "polskie spolki". No i ma dwa wyjscia, albo rzadziac albo siedziec. Tlyko , ze jesli utraci wladze , to nie wiadomo , czy bedzie mogl nasz prawdziwy polski rzad spokojnie siedziec !Byc moze bedzie musial abdykowac do jedynego przyjaznego nam kraju o ppodobnym systemie politycznym - tzn. do Wegier !

Kasę z podatków juz dawno przejedli, jak myślicie po co sprowadzili z zagranicy nasze rezerwy złota????Po nim już tylko kurz pozostał w skarbcach NBP, rozkradli wszystko i po cichu. Żaden kraj na świecie nie trzyma rezerw we własnych skarbcach, no chyba tylko po to żeby z nich bezkrytycznie korzystać.

Bankowiec Ty też swe pieniądze trzymasz u sąsiada

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.