czwartek, 18 lipca 2024

Z kraju i ze świata

Czas na testy dla nauczycieli

Między 11 a 15 stycznia 2021 r. odbędzie się testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 - informuje Ministerstwo Zdrowia. Badania mają być dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z wynikiem pozytywnym nie będzie mógł wrócić do szkoły.

- Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Obecnie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierają listy imienne pedagogów ze szkół podstawowych - informuje resort zdrowia.

Testy będą wykonywane metodą RT-PCR, w sanepidach oraz mobilnych punktach drive thru i będą odbywały się na zasadzie dobrowolności. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania. Pracowników administracji obowiązują identyczne zasady jak nauczycieli.

Powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz od dalszego przebiegu epidemii.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.