Z kraju i ze świata

 • 12 komentarzy
 • 17585 wyświetleń

Covidowe eldorado

Druga pensja demoralizuje medyków

Wystarczy jeden dyżur w miesiącu na oddziale covidowym, jeden kontakt z pacjentem i do kieszeni lekarza wpada dodatkowe 15 tys. zł. Taki jest efekt polecenia ministra zdrowia, które zaczęło obowiązywać 1 listopada 2020 r..

Tylko do końca marca w całym kraju na dodatki przeznaczono ponad 4 mld zł. - Niektórzy lekarze cwaniakują, są roszczeniowi i skaczą między jednym szpitalem, a drugim. Tu dyżur, tam dyżur covidowy, bo takie dodatki mogą dostać w kilku szpitalach w miesiącu. Nikt tego nie kontroluje, a publiczne pieniądze, pod szczytnym hasłem walki z pandemią, są wożone niemalże taczkami - alarmują dyrektorzy szpitali.

Osoby wykonujące zawód medyczny, w tym pielęgniarki, fizjoterapeuci, czy ratownicy medyczni uzyskują od szpitala dodatkowe świadczenia, jeżeli udzielają świadczeń w związku z walką z COVID-19. 

grupy uprawnione 

Uprawnienie do dodatkowego świadczenia pieniężnego obejmuje osoby wykonujące zawód medyczny:

 1. gdy uczestniczą w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i mają bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 -> w szpitalach II i III poziomu zabezpieczenia COVID-owego;
 2. gdy udzielają świadczeń zdrowotnych -> w ramach izby przyjęć, SOR lub zespołów ratownictwa medycznego;
 3. gdy wykonują czynności diagnostyki laboratoryjnej -> w laboratoriach szpitalnych I, II i III poziomu zabezpieczenia (z którymi NFZ zawarł umowę na wykonywanie testów w kierunku SARS-CoV-2 i zostały wpisane na listę Ministerstwa Zdrowia).

 

Niedawno minister Andrzej Niedzielski poinformował, że trwają prace nad nowymi rozwiązaniami. Zakładają jednak kosmetyczne zmiany. To znaczy jednorazowe dodatki dla tych, którzy do tej pory byli pomijani. Salowe lub kierowcy karetek dostaną jednorazowo 5 tysięcy złotych. Taka decyzja zapadła w maju.

 • W szpitalu w Grajewie przebywa ponad 100 pacjentów (stan na 22.05),  2 pacjentów ma objawy choroby koronawirusowej (Covid-19).

 • Z nieoficjalnych informacji wynika, że ceny szczepionek wyglądają następująco
  AstraZeneca - 1,78 euro;
  Johnson & Johnson - 8,50 dol.;
  Pfizer -12 euro;
  Moderna 18 dol.

https://www.ispoz.pl/2

Komentarze (12)

Czy życie ludzkie i zdrowie można wycenić? Wolny wybór, zapraszamy do pracy w ochronie zdrowia :) najlepiej jest jak pracownicy szpitala zarabiają minimum krajowe. Niech każdy liczy swoje pieniądze a nie czyjeś. Pozdrowienia dla Pana B.K. :)

a najfajniejsze jest to ze połowa pracowników służby zdrowia nie jest i nie chce się zaszczepić - przypadek ?

Proszę pamiętać tez o zakupie ponad 1200 respiratorów od handlarza bronią. Większość zamówionego sprzętu do resortu zdrowia nigdy nie dotarła! Już na początku epidemii uchwalono przepis, który zwalnia z konieczności stosowania regulacji o zamówieniach publicznych przy kupowaniu usług i dostaw niezbędnych do przeciwdziałania COVID-19. Rozwiązanie jak najbardziej uzasadnione w sytuacji, gdy liczyły się nawet nie dni, ale wręcz godziny. Z drugiej jednak strony rozwiązanie wyjątkowe, gdyż wykluczające konkurencję i na dodatek przejrzystość .

Każdy powód jest dobry do łupienia państwa.

Niki, rozwiązanie z punktu widzenia urzędników wręcz skandaliczne i wręcz zachęcające do korupcji, co miało miejsce własnie w przypadku o którym piszesz i pewnie wielu innych które jeszcze nie wyszły. PIS niczym się nie różni od PO. Tak samo obsadzają swoich i dają zarobić rodzinie królika. Tak samo biorą i kradną.
Tylko Konfederacja chce czegoś innego - dać ludziom zarabiać i normalnie żyć, nie zakazując im pracy i nie niszcząc wysokimi podatkami, w krótych PIS się wrecz lubuje.
A co do pandemii, co co się dziwicie, że służbie zdrowia jest ona na rękę. Będę robić wszystko by ten stan przedłużać jak się zarabia takie pieniadze na tej pseudopandemii Covidoej.

a sprzatajace na oddzialach covidowych to jaki byl ich kontakt z pacjentem ,,,,,kto to wszystko dezynfekowal zmienial posciel ......no tak dla nich to nie bylo eldorado ,dla nich to ciezka praca.........bohaterowie drugiego planu, niezauwazalni......tylko pacjeci wdzieczni za pomoc dziekowali serdecznie ......rasza ach szkoda gadac

Co ci lekarze robia z tak kasa gdzie ja wydac a lecza fatalnie co raz gorzej chca zeby wiros wiecznie trwal /?

Modlę się by ci ze stetoskopem na szyi podlegali nakazowi pracy za uczciwe wynagrodzenie a łapówkarstwo zostało wypalone żywym ogniem. Tak zdemoralizowanej części grupy zawodowej jak lekarze nie ma na całym świecie. Młode gówniarstwo nie ma nawet pojęcia o czym mówi przysięga Hipokratesa.

jak to co robia z kasa zbieraja na starosc bo potem kto im da

Powinni w tym kraju zrobić porządek w tym sensie, że każdy robotnik: lekarz, ksiądz, mecenas, burmistrze, wójtowie i inni..., powinni zarabiać tyle, co normalny pracownik z dodatkiem 10% organizacyjnego. Jeśli mu się nie podoba, to przedostanie się do Prus albo do Chin. Nie wszyscy płacą tu podatki, a ci co nie płacą sami tylko komuś nakazują, są najgorsi i nieposkromieni. !5 tysięcy zł to bandytyzm przeciw zarobkom normalnych ludzi. Oni się nie wstydzą. Ponadto żeby się znali na tym co robią czyli na tym czego nauczyli się na egzamin. /

podwójne pobory powinny być dla zaszczepionych;
jak można być takim bez empatii i nie zaszczepić się, jeszcze pracując w służbie zdrowia;
taki mały procent to jakieś niedouczenie, czy co, wytłumaczcie mi?

tez pozdrawiam tego pana, choć nie wiem kto to. może jakiś ratownik co nie chciał się zaszczepić :/

Janek zaszczep się dla 10x tak dla bezpieczeństwa.
Ja podziękuję nie jestem królikiem doświadczalnym.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.