Z kraju i ze świata

  • 2 komentarzy
  • 14358 wyświetleń

Cios w posiadaczy paneli

Właścicieli przydomowych paneli słonecznych czekają rewolucyjne zmiany, które zmniejszą atrakcyjność takich inwestycji - pisze "Rzeczpospolita".

Dziś gospodarstwa domowe, które korzystają z przydomowej fotowoltaiki, nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej oddają do sieci. Następnie mogą bezpłatnie odebrać do 80 proc. oddanej wcześniej energii w czasie, gdy panele słoneczne nie pracują.

Resort klimatu proponuje, by właściciele paneli słonecznych, którzy wejdą na rynek od 2022 r., nadwyżki prądu sprzedawali firmom zajmującym się handlem energią.

Natomiast w okresie niedoboru energii właściciel paneli będzie musiał ją kupić na rynku - pisze dziennik zwracają uwagę, że "cena zakupu energii będzie zdecydowanie wyższa niż sprzedaży nadwyżek prądu".

Komentarze (2)

Hehehehe przewidziałem to i jeszcze inne rzeczy wejdą ...zobaczycie. Nikt za darmo jeszcze nikomu nic nie dał.

Ponadto nikt nie mówi głośno, jakie są koszty recyklingu tych paneli. Z biegiem czasu ich wydajność spada i konieczna staje się wymiana. Co zrobić ze starymi, jaki to koszt? Cicho na razie o tym, ale ludzie zapewne się zdziwią, jak przyjdzie im za to płacić.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.