Z kraju i ze świata

  • 2 komentarzy
  • 3300 wyświetleń

Cios w posiadaczy paneli

Właścicieli przydomowych paneli słonecznych czekają rewolucyjne zmiany, które zmniejszą atrakcyjność takich inwestycji - pisze "Rzeczpospolita".

Dziś gospodarstwa domowe, które korzystają z przydomowej fotowoltaiki, nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej oddają do sieci. Następnie mogą bezpłatnie odebrać do 80 proc. oddanej wcześniej energii w czasie, gdy panele słoneczne nie pracują.

Resort klimatu proponuje, by właściciele paneli słonecznych, którzy wejdą na rynek od 2022 r., nadwyżki prądu sprzedawali firmom zajmującym się handlem energią.

Natomiast w okresie niedoboru energii właściciel paneli będzie musiał ją kupić na rynku - pisze dziennik zwracają uwagę, że "cena zakupu energii będzie zdecydowanie wyższa niż sprzedaży nadwyżek prądu".

poniedziałek, 20 września 2021

Budowa domu do 70 mkw. bez pozwolenia

Komentarze (2)

Hehehehe przewidziałem to i jeszcze inne rzeczy wejdą ...zobaczycie. Nikt za darmo jeszcze nikomu nic nie dał.

Ponadto nikt nie mówi głośno, jakie są koszty recyklingu tych paneli. Z biegiem czasu ich wydajność spada i konieczna staje się wymiana. Co zrobić ze starymi, jaki to koszt? Cicho na razie o tym, ale ludzie zapewne się zdziwią, jak przyjdzie im za to płacić.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.