Z kraju i ze świata

  • 2 komentarzy
  • 11745 wyświetleń

Centralizacja szpitali?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada, że do końca marca zostaną przedstawione założenia reformy właścicielskiej szpitali. Resort ma trzy scenariusze centralizacji; w jednym z nich szpitale przechodzą pod nadzór właścicielski marszałków województw.

Odnosząc się do głosów krytyki pomysłu centralizacji ze strony samorządów, Niedzielski apeluje "o wstrzemięźliwość w ocenach, bo warianty, jakie analizujemy – na dziś jeszcze żadnego nie rekomendujemy – przewidują różne rozwiązania. Tylko jeden z nich zakłada przejęcie właścicielskie szpitali". Przyznaje, że w tym wariancie chodziło by o przejęcie z budynkami, gruntami i sprzętem, a kwestia zadłużenia placówek "jest dyskutowana".

 

https://samorzad.pap.pl/

Komentarze (2)

Niedlugo to ze szpitalem bedzie to samo co z dworcem kolejowym, obwodnica i drogami bo jak nie ma czym dojechac to szpital tez popadnie w ruine. Andruszkiewicz przekazal dla szpitala karetke pogotowia ktora oddano do Lomzy. Brawo nasze wladze Grajewa zostanie tylko Slepe Jeziorko i modlitwa w 4 czterech kosciolach BRAWO.

gorszy szort. Widac, ze modlitwa w "4 czterech kosciolach" w zaden sposob nie jest w stanie podniesc ilorazu twojej inteligencji. Ty zawsze walisz tymi samymi cepani na peronie grajewskiego dworca, gdzie i bez niego mieszkancy siwtnie daja sobie rade. /

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.