Z kraju i ze świata

Bon turystyczny, nowelizacja

Obecna sytuacja pozwala na powolne odmrażanie gospodarki i powrót do normalności. Już dziś możemy nocować w hotelach, iść na zakupy do galerii czy odwiedzić muzeum. To zachęta dla osób, które w ubiegłym roku nie wykorzystały bonu turystycznego, by już teraz zaplanowały odpoczynek z dziećmi.

- Dzięki nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym teraz jest więcej miejsc, w których bon turystyczny możemy wykorzystać. Za pomocą bonu możemy np. opłacić jednodniową wycieczkę z wszelkimi atrakcjami, które są w ramach tej oferty.  Operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą teraz dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in. usługi przewodnickie zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych - informuje Katarzyna Krupicka,  regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. 

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego dokumentu, ważnego do końca marca 2022 r. Jest przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500+ im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości również 500 zł.

Dopłata do wakacji lub ferii zimowych w województwie podlaskim przysługuje 109,5 tys. rodzin na kwotę 92,3 mln zł. Do tej pory bon aktywowało 32 tys. uprawnionych, a w całości wykorzystało ok 5 tys. osób. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.