Z kraju i ze świata

  • 3 komentarzy
  • 12662 wyświetleń

„Warto rozmawiać” zawieszone

Telewizja Polska obstaje przy stanowisku, że ostatni odcinek „Warto rozmawiać” naruszył zasady etyki dziennikarskiej. Redakcja programu nie przyjmuje jednak tego orzeczenia do wiadomości, podkreślając, że zostało ono wydane z pominięciem obowiązujących procedur

12 kwietnia TVP wyemitowała odcinek programu (prowadzi go Jan Pospieszalski), poświęconego walce rządu z pandemią. Zarówno prowadzący, jak i goście wypowiadali się w podobnym tonie: - W rok po ogłoszeniu pandemii, kolejnych falach zarażeń statystyki pokazują, że szczepienia nie spowodowały oczekiwanego zatrzymania choroby, a polityka lockdownów, w tym także zamknięcie służby zdrowia, przynosi fatalne rezultaty – mówił Pospieszalski na początku programu. Na temat wpływu pandemii na gospodarkę i służbę zdrowia dyskutowali w programie epidemiolog, były wiceminister zdrowia dr Zbigniew Hałat, dr Zbigniew Martyka - ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, alergolog prof. Ryszard Rutkowski, prawnik Piotr Schramm oraz publicysta Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.

Odcinek mocno skrytykowała posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka. Na Twitterze napisała, że „skandaliczny” jej zdaniem przekaz programu wymaga reakcji Rady. - Na najbliższym posiedzeniu złożę projekt stanowiska RMN w tej sprawie - zapowiedziała. Dodała, że poprosi o wyjaśnienia prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia

Komentarze (3)

Trzeba zdjac cala Telewizje Polsko-kurskiego- bo narusza etykie dzienikarsko, i bedzie spokuj.

Po co było kąsać rękę,która karmi?Brawa dla dwójki najbardziej etycznych na świecie ludzi-Jacka Nigdy Nie Kłamię i Nie Szczuję Kurskiego,oraz dla Joanny Fakju Lichockiej.

przecież nadchodzi najbardziej przerażająca fala zombi, to p co luzowanie restrykcji, odmrażanie kraju, brawo Panie Pospieszalski- obnażenie debilizmu zabolało

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.