Przebudowa dworu w Niećkowie

aktualizacja: 2021-05-31 22:36:31     nr wiadomości: 45838     przeczytano: 801     Ilość komentarzy komentarze: 3

W dniu dzisiejszym (31 maja) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa dworu w Niećkowie”. Stronami umowy są: Powiat Grajewski reprezentowany przez Starostę Grajewskiego – Waldemara Remfelda i Wicestarostę Powiatu Grajewskiego – Tomasza Cebelińskiego oraz firma NON-BOX z Białegostoku, której przedstawicielem jest Barbara Sarna-Tykocka. Przy podpisaniu umowy obecni byli także: Maria Gwiazdowska, Sławomir J. Ginel i Waldemar T. Wieczorek – członkowie Zarządu Powiatu Grajewskiego oraz Małgorzata Cybula – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków.

Koszt przygotowania dokumentacji wyniesie 72.000,00 zł. Na jej wykonanie Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Podlaskiego w wysokości 53.000,00 zł. Pozostała kwota pokryta będzie ze środków własnych powiatu.

Projekt obejmie wiele aspektów technicznych i budowlanych, które muszą być wykonane zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Obejmą one między innymi opracowanie: mapy do celów projektowych, ekspertyzy konstrukcji budynku, inwentaryzacji architektonicznej, dokumentacji projektowej wszystkich niezbędnych branż (m.in. projekty: budowlany, instalacji sanitarnej, wodociągowej, elektrycznej i inne), projektu wykonawczego i technicznego, przygotowanie wniosków do różnego rodzaju pozwoleń itp. Ze względu na duży zakres prac i obecny stan zabytku, datę końcową na opracowanie dokumentacji ustalono na koniec listopada 2021 roku. 

 

Zamiast remontow tych dworkow, to kiedy bedzie remont dworca kolejowego tj, zabytek i okno na swiat, rozwoj powiatu.
Napisał: gorszy szort dodano: 2021-06-01 09:40:54

To juz do Nieckowa szlachta wraca trzeba remontowac dworek.
Napisał: baran dodano: 2021-06-02 05:47:21

gorszy sort-pisac glupoty to ty umiesz-a kto jest wlascicielem dworca-panial i.
Napisał: pol dodano: 2021-06-18 19:43:17

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.