Efektywnie kształcić w zawodach

aktualizacja: 2021-03-26 14:35:45     nr wiadomości: 45220     przeczytano: 2178     Ilość komentarzy komentarze: 1

O potrzebie kształcenia zawodowego nie trzeba przekonywać nikogo. 

Efektywne szkolnictwo zawodowe stanowi zasadnicze ogniwo systemu przygotowania wykwalifikowanych kadr dla gospodarki. O możliwości rozwoju gospodarki w coraz większej mierze decyduje jakość zasobów ludzkich, dlatego przygotowanie młodego pokolenia do pracy zawodowej to jedno z naczelnych zadań wychowania. Jego realizacja zależy we współczesnym społeczeństwie przede wszystkim od szkoły.

O kierunkach rozwoju kształcenia zawodowego, możliwościach jakie ze sobą niesie oraz współpracy szkół zawodowych z pracodawcami w dniu wczorajszym (25.03) Starosta Grajewski - Waldemar Remfeld rozmawiał z Dyrektorem Zespołu Szkól w Niećkowie - Dariuszem Koniecko. Podczas spotkania uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół w Niećkowie zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne przygotowując tradycyjne potrawy wielkanocne.

 

To teraz kolej na rozmowy o efektywności szkolnictwa zawodowego z dyrektorami szkół w Wojewodzinie, Szczuczynie i Grajewie?
Napisał: młodociany pracownik dodano: 2021-03-26 16:27:33

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.