środa, 12 czerwca 2024

Z kraju i ze świata

16 tysięcy emerytury, można?

W Podlaskiem najwyższa emerytura wynosi 16 tysięcy złotych, najniższa to 33 grosze. 

- W naszym województwie najwyższe świadczenie otrzymuje mężczyzna z Białegostoku, który na emeryturę przeszedł w wieku 64 lat. Jednak przez długi czas nadal pracował, przez co jego łączny staż w momencie zakończenia aktywności zawodowej wyniósł 61 lat i 10 miesięcy. Za taki okres pracy obecnie pobiera ponad 16 tys. zł emerytury. Najniższą emeryturę otrzymuje kobieta z Białegostoku, która składkę na ubezpieczenia społeczne miała opłacaną przez niecałe 1,5 miesiąca z tytułu umowy zlecenia - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Najwyższe świadczenie w kraju trafia do 86-latka, który przepracował 62 lata przy produkcji ołowiu, cyny i cynku. Po marcowej waloryzacji, jego emerytura wynosi ponad 35 tys. zł. W przypadku kobiet najwyższe świadczenie otrzymuje 82-letnia była pracownica bankowości, która przepracowała 61 lat. Co miesiąc pobiera świadczenie w kwocie ponad 24 tys. zł.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.