niedziela, 26 września 2021

Warto przeczytać

Za ile typować? O tym jak nie zbankrutować na zakładach bukmacherskich

Za ile typować? O tym jak nie zbankrutować na zakładach bukmacherskich

Stawki w zakładach bukmacherskich odgrywają bardzo ważną rolę. Osoby początkujące często zaś nie wiedzą, za ile stawiać swoje premierowe typy. Co będzie tutaj dobrym wyborem? Jak podejść do tego zagadnienia?

Jak oszacować stawkę na pierwszy kupon?

Warto postępować tak, jak robią to na co dzień zawodowcy. Jest natomiast wąska grupa osób, które zarabiają wyłącznie na tym. Szacuje się, że jest to około kilka procent ze wszystkich grających w podmiotach hazardowych. Zawodowcy wiedzą, że liczy się zysk w dłuższej perspektywie czasu. Nie można bazować np. tylko na jednym kuponie i jego wyniku. Cała gra jest zatem bardzo dobrze zaplanowana. Ogólnie eksperci puszczają kupony za około 5% posiadanego stanu konta. Jeśli jednak jesteś dopiero na początku drogi, to warto typować za 2%. Masz na koncie 300 PLN? W takim razie należy grać za 6 PLN. Nie są to wielkie stawki, ale chodzi tutaj przede wszystkim o to, by nie stracić zainwestowanych środków zbyt szybko. A przecież, jak zaczynamy, to jest większe prawdopodobieństwo, że tak się właśnie stanie. Szczególnie osoby początkujące powinny być zatem bardzo ostrożne. Pod żadnym pozorem nie wolno grać za wszystko, co mamy na koncie. A często tak się właśnie dzieje. To droga, która zaś do niczego dobrego nie może Cię zaprowadzić. Warto wiedzieć, że taka taktyka najczęściej kończy się szybką stratą całego kapitału. Należy zatem zrobić wszystko, by do tej sytuacji nie dopuścić...

Za ile grać kolejne kupony?

Każdy gracz powinien mieć strategię nie tylko pod kątem pierwszego, ale także kolejnych kuponów. Eksperci od świata bukmacherki i najlepsi bukmacherzy w Polsce nie bez powodu rekomendują, by typować za około 2% posiadanego właśnie w tym momencie kapitału. Wówczas nie ma strachu, że stan konta będzie szybko wyzerowany. Taka taktyka powinna być przyjęta na dłuższy czas. Jeśli masz zatem 300 PLN, to graj za około 6 PLN - każdy kolejny kupon. Ważne jest także to, ile wydarzeń się na nim znajdzie. To natomiast kolejna sprawa, w obrębie której wiele osób popełnia sporo błędów. Mianowicie chodzi o to, że typerzy często typują np. taśmy, które składają się minimum z kilkunastu wydarzeń… Jeśli tak będziesz robił, to jest niestety spora szansa, że błyskawicznie stracisz własne pieniądze. Najlepiej grać bowiem single (jedno wydarzenie) albo ewentualnie duble (dwa wydarzenia na kuponie). Jak widać, liczy się nie tylko stawka (musi być rozsądna), ale także liczba wydarzeń na jednym kuponie. To wszystko musi być ze sobą naprawdę odpowiednio skorelowane.

Kiedy stawki mogą być zwiększone?

W jakiej sytuacji możesz przejść na nieco wyższy pułap? Tak naprawdę nie ma sensu się z tym spieszyć. Warto spokojnie zdobywać nowe kwalifikacje oraz doświadczenie. Są to zaś wartości na wagę złota. Jeśli poczujesz się pewniej, to stawki mogą wejść na wyższy level. Zawodowcy typują za około 5% posiadanego stanu konta. Jak widać, też nie jest tak, że od razu grają za wszystko, co mają na koncie. Pamiętaj, że tutaj chodzi o zysk w dłuższej perspektywie czasu, a nie o o to, by sporo zarobić na jednym kuponie, a potem być na minusie…

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.