poniedziałek, 28 października 2024

WARMIA - SUPRAŚLANKA 2:0

WYGRANA WARMII Z SUPRAŚLANKĄ W IV LIDZE.

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w im. Witolda Terleckiego w Grajewie Warmia wygrała z solidnie grającą jesienią Supraślanką 2 : 0.  Kibice obejrzeli solidne ligowe spotkanie w którym oba zespoły miały sporo okazji do zdobycia bramek.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany i kibice obejrzeli kilka bramkowych akcji. Jednak zawodziła skuteczność. Pierwsze minuty to dwie okazje gospodarzy.  Najpierw niecelny strzał Arkadiusza Mazurka. Po kolejnej akcji wrzutka piłki w pole karne, a tam Paweł Kossyk nie sięga piłki w idealnej pozycji. W 35 minucie pięknie broni Filip Święciński po strzale Prestleia Boatenga.  Po szybkiej kontrze Michał Domański strzela, a piłka przelatuje wzdłuż bramki. Za chwilę wielkie zamieszanie w polu karnym gości. Jednak nikt z gospodarzy nie sięgnął piłki. W 44 minucie po raz kolejny silne uderzenie Boatenga pięknie broni bramkarz Warmii. Tuż przed końcowym gwizdkiem w ręce bramkarza strzela Mazurek.

Po przerwie dużą przewagę uzyskują gospodarze. Co rusz jest gorąco pod bramką gości. W 52 minucie wprost w ręce bramkarza trafia Bartosz Sawicki. Kilka minut później podobnie Maciej Polak. Kolejny atak kończy się strzałem Rafała Kalinowskiego i skutecznym wybiciem bramkarza. Dobitka Mazurka też pada łupem golkipera. Wreszcie w 62 minucie ładne uderzenie Mazurka znajduje drogę do siatki. Na trybunach radość i spokój, że jest gol. I gospodarze na tym nie poprzestali. W 77 minucie ręka obrońcy w polu karnym i sędzia pokazał na „11” metr. Do piłki podchodzi Kossyk i pewnie strzela gola. Do końca oba zespoły dążyły do zmiany wyniku. Jednak nic z tego nie wyszło i gospodarze zdobyli trzy punkty.

Teraz przed nimi dwa mecze u siebie, co będzie okazją do kolejnych zdobyczy punktowych. W sobotę2 listopada mec z Czarni Czarna Białostocka. Początek o godz. 13.30.

WARMIA GRAJEWO – SUPRAŚLANKA SUPRAŚL 2 : 0 (0:0).

Bramki: 1 : 0 - Arkadiusz Mazurek 62, 2 : 0 – Paweł Kossyk 77 – karny.

WARMIA: Święciński – Śleszyński (68 Mikucki), Kossyk, R. Kalinowski, Mazurek, Bukowski, Domański (68 Śliwowski), Edison, Polak (86 Karwowski), Sawicki (82 Wójcicki), D. Kalinowski (86 Żbikowski).Trener: Kamil Randzio.

SUPRAŚLANKA: Rakus – Żukowski, Amdoh, M. Kalinowski (59 Sobecki), Kuczyński,Tomar, Kozłowski (82 Harasimczuk),Boateng, Maciejuk, Brzozowski (69 M. Sawicki), Tsiskhin. Trener: Dawid Ostaszewski.

Żółte kartki: Tomar (Supraślanka).

Sędziowali: Daniel Niemyjski jako główny oraz Norbert Doroszkiewicz i Marcin Szmajda (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).