Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 10620 wyświetleń

Wyróżninie dla P. Zańko


              Absolwent Szkoły Podstawowej w Szczuczynie, Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie - obecnie student polonistyki Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie Przemysław Zańko został zwycięzcą konkursu na tekst futurystyczno-naukowy „Futuronauta” organizowanego przez działające na Uniwersytecie Jagiellońskim Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

Celem konkursu było zachęcenie do twórczego myślenia o przyszłości, pokazanie, że nauka ma wymiar praktyczny, może być frapująca, czasem zagadkowa, można o niej ciekawie czytać, daje powód do refleksji oraz dyskusji. Laureat do udziału w konkursie zgłosił dwa opowiadania tj. „Szczęście(TM)”, które przyniosło mu I miejsce w konkursie oraz „ Literatura 2.0. Czy leci z nami autor?” , które zostało wyróżnione nagrodą Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Karola Musioła. Gala wręczenia nagród odbyła się w dniu 17 kwietnia 2012 roku w trakcie rozpoczęcia krakowskiego Forum Nowej Nauki. Zwycięski tekst oraz pozostałe biorące udział w konkursie można przeczytać na stronie www.futuronauta.cittru.uj.edu.pl .

foto na stronie http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,11559856,Jak_zaprogramowac_szczescie__Napisal_i_wygral.html

Komentarze (7)

brawo przemek !!! jestem pełna ppodziwu :))))

Wielkie gratulacje Przemku !

Wielkie gratulacje Przemku !

Można uważać, że jeśli komuś z góry przypisano szczęście, to się go ma i basta! Niestety, ten dar należy dodatkowo pielęgnować przez ciągłą pracę nad sobą. Przemysław jest synem Iwony i Grzegorza Zańko, cenionych trenerów w Międzyszkolnym Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym GWIAZDA w Szczuczynie. Ich syn z predyspozycjami, został zwycięzcą konkursu na opowiadanie techniki przyszłości, jako myśli wyprzedzających faktów. Wspaniała wiadomość! Miłym zaskoczeniem jest to, że dziecko z prowincji, przebiło się przez gąszcz wielkomiejskich talentów. Zdobył nagrodę główną 7 tys. zł. za konstrukcję szczęścia przyszłości zatytułowanego Szczęście (TM). Pomysł na programowanie wizji szczęścia posiada doskonałą puentę.
Kolejny tytuł, w ramach tendencji wykorzystujących w nauce nowe technologie, określane umownie Nauka 2.0, przyniósł Przemkowi Nagrodę Rektora UJ w postaci tysiąca złotych.
Przemek, szczuczyński przedszkolak, uczeń i wychowanek Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie, osiągnął tytułowe Szczęście na UJ. Od mieszkańców Szczuczyna, za to wizjonerskie szczęście, przesyłamy Przemkowi dużo szczęścia w realu dla osiągania życiowych celów. Niech zbawcze emocje, zwane szczęściem, staną się poematem Jego westchnień i pieśnią całego życia.

Gratulacje! Przemek już od najmłodszych lat tworzył opowiadania, wymyślał bohaterów opisując ich przygody w swoich dziecięcych książkach, wykazując się przy tym wielką kreatywnością.Serdecznie Ciebie Przemku pozdrawiam, wiedziałam, że kiedyś o Tobie usłyszymy, życzę tobie wytrwałości w realizowaniu swoich marzeń i życiowych planów. Jestem dumna - Twoja pani z I-III

niestety w tym wypadku talent szedl z ogromnym poczuciem wyzszosci i brakiem szacunku dla innych ;] mimo wszystko gratuluje

kolega z klasy, ja nie jestem pewien, czy ładnie jest, żeby tak jak Ty, reagować i wyrażać się o kimś publicznie? Natomiast etyka doskonale podpowiada, ona wie, że tak nie można. Wszyscy jesteśmy nieudacznikami na tej ziemi, jedynie wspaniałej, urodzajnej! PS. Napisz tu, jak się nazywasz, a ktoś lub nawet ja (na żądanie), dokleję Ci genetyczno-rodową ŁATĘ, nawet z dziurą. Ponadto, jeśli ktoś jest mądrzejszy albo ładniejszy od Ciebie, to zawsze odbierasz jego, jako zagrożenie. A tym czasem on nie wie, że Tobie robi tym przykrość. Żeby od tego obciążenia się uwolnić, Ty musisz z nim omówić to, co cię boli albo żyć tak i po cichu cierpieć. Pozdrawiam Was obydwu. Hi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.