Kultura i rozrywka

• 3363 wyświetleń

WARMIA Grajewo - KS Wasilków 2:1

LIDER IV LIGI PRZEGRYWA W GRAJEWIE

W niedzielne  popołudnie grajewska Warmia zakończyła serię meczów bez porażki lidera IV ligi KS Wasilków wygrywając 2 : 1. To był mecz godny czołówki rozgrywek. Było w nim wszystko na co czekają kibice. Walka o punkty trwała od pierwszej do ostatniej minuty. Było dużo podbramkowych sytuacji,bramki i wysoki poziom meczu mimo fatalnej pogody. Szkoda, że deszczowa pogoda zatrzymała w domu kibiców,bo to był mecz godny miana hitu kolejki.

Od pierwszych minut oba zespoły dążyły do zdobycia prowadzenia. Na samym początku dwie świetne okazje dla gospodarzy. Niestety zbyt słabe uderzenie Arkadiusza Mazurka wybił z linii bramkowej obrońca,a za chwilę Edison strzela w słupek. Goście też często zagrażali bramce Filipa Święcińskiego, który wielokrotnie popisywał się przepięknymi interwencjami jak w 25 minucie po strzale Jakuba Borysa.  W 31 minucie dwójkowe zagranie braci Kalinowskich kończy skutecznie Mazurek dając prowadzenie dla miejscowych i wielką radość na trybunach.

Tuż po przerwie po pierwszym gwizdku ponownie Mazurek kończy strzałem głową wrzutkę Dawida Kalinowskiego i podwyższa wynik. To jeszcze bardziej zwiększyło emocje. Goście dążyli do wyrównania, a gospodarze nie poprzestali i chcieli dobić rywala. I trudno opisać wszystkie sytuacje, bo relacja musiał by być długa. W doliczonym czasie bramkę kontaktową zdobył Borys. Zaraz po tym czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył bramkarz gości Hubert Gostomski. Tuż przed ostatnim gwizdkiem doszło do spięcia zawodników obu zespołów. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i po zakończeniu spotkania wielka radość w grajewskim obozie i smutek w obozie gości.

Teraz przed Warmią wyjazd do coraz słabiej grającego Tura Bielsk Podlaski i mecz u siebie z Supraślanką 26 października.

WARMIA GRAJEWO – KS WASILKÓW 2 : 1 (1:0).

Bramki: 1 :0 – Arkadiusz Mazurek – 31, 2 : 0 – Arkadiusz Mazurek – 46, 2 : 1 – Jakub Borys 90 + 4.

WARMIA: Święciński – Śleszyński, Kossyk, Mazurek (90 Żbikowski), R. Kalinowski, Bukowski, Domański(80 Wójcicki), Edison, Polak, D. Kalinowski (80 Karwowski), Śliwowski (65 Sawicki). Trener: Kamil Randzio.

WASILKÓW: Gostomski – Toczydłowski ((65 Hryszko), Pawłowski, Borys, Niedźwiecki (60 Kuriata), Dudziński (60 Chmielewski), Hinz (51 Witkowski), Fronc, Wysocki, Dawidowicz, Skibko (60 Vatkevich). Trener: Michał Hryszko.

Żółte kartki: Święciński, Śleszyński, Edison (Warmia) – Wysocki (Wasilków).

Czerwona kartka: Hubert Gostomski 90 +5 za niesportowe zachowanie.

Sędziowali:Jakub Rutkowski jako główny oraz Arkadiusz Borysiewicz i Łukasz Olszewski (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).