Wyrzucona z katolickiego liceum

aktualizacja: 2021-05-06 22:27:41     nr wiadomości: 45592     przeczytano: 1529     Ilość komentarzy komentarze: 11

17-letnia Julita została usunięta z listy uczniów Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. Niepełnoletnia dziewczyna objęta obowiązkiem szkolnym, została wyrzucona ze szkoły niespełna dwa miesiące przed końcem roku szkolnego.

Dyrekcja szkoły podkreśla katolicki charakter placówki, który uczennica miała naruszyć, biorąc udział w Strajku Kobiet.

Sprawie przyjrzy się kuratorium oświaty, powiadomiono również Helsińską Fundację Praw Człowieka. Uczennica i jej rodzina oczekują na wyjaśnienia i przeprosiny ze strony szkoły. Niewykluczone, że sprawa trafi do sądu za naruszenie dóbr osobistych. Julita ma umiarkowany stopień niepełnosprawności, w związku z czym ma indywidualny tok nauczania. Wykreślając ją z listy uczniów, placówka nie wskazała innej szkoły, w której mogłaby kontynuować obowiązek szkolny.

Uważam to za adekwatne zachowanie. Nie można dwóm panom służyć jak to jest napisane..i z kościołem i eucharystia powinno być podobnie. Już dawno ludzie podzielają jakieś poglądy sprzeczne z nauka Jezusa i bezwstydnie uważają się za osoby wierzące itd. Trzeba z tym skończyć. I jeżeli się opowiadamy po którejś ze stron to bierzmy konsekwencje. Jeśli bedziesz letni wypluje cię z ust swoich. Bądźcie zimni albo gorący!
Napisał: E dodano: 2021-05-07 12:54:11

Łamanie swobód obywatelskich, co gwarantuje Konstytucja RP. Jest to naśladownictwo poczynań obecnej władzy. Wstyd dla szkoły i jej wizji.
Napisał: Daro dodano: 2021-05-07 14:17:05

Czy juz w Polsce mamy kalifat muzulmanski, dlaczego nikt ne widzi co dzieje sie w seminarjach i klasztorach, co wyrabiaja ksieza i ich sie nie wyrzuca tylko dzieci, to jest rezim katolicki i dyktatura.
Napisał: katolik dodano: 2021-05-07 16:48:35

Do E. Skoro tak uważasz, to zadam tobie kilka pytań. 1) Czy twoim zdaniem powinno się w takiej szkole nauczać prawdziwej historii, a w wielu kwestiach Kościół dopuścił się rzeczy strasznych i nie mających nic wspólnego z nauką Chrystusa (np. inkwizycje, wyprawy krzyżowe itd.) ? 2) Czy powinno pousuwać się z stanu duchownego wszystkich księży i hierarchów kościelnych za różnego rodzaju patologie (np. pedofilię, posiadanie dzieci itd.). Skoro jesteś takim katolikiem i ortodoksem, to szczerze odpowiedz. Zakładam, że będziesz miał z tym problem.
Napisał: Daro dodano: 2021-05-07 19:42:52

Prywatna szkoła i jej zasady, nikt nikogo nie zmusza żeby do takiej szkoły chodzić. A zapisując się tam musisz przestrzegać regulaminu danej placówki, normalna sprawa. Więc nie wiem skąd wasz lament.
Napisał: elo dodano: 2021-05-08 19:38:01

Elo to jest dyskryminacja. Dalej w tym duchu, to za chwilę będzie na drzwiach sklepu zobaczyć np. napis " osób z tatuażem lub w dresach nie obsługujemy ". Czy aby Polska jest europejskim krajem należącym do EU, chyba po takim traktowaniu drugiego człowieka bliżej nam do trzeciego świata?Jeśli ludzie w takim zachowaniu nie wiedzą nic złego to już trzeci świąt.
Napisał: Szymon dodano: 2021-05-12 09:41:06

Kto wyznaje antywartości, sprzeczne z wartościami chrześcijaństwa, to czego szuka w szkole katolickiej, jest wolność, nawet komuniści chodzą po Warszawie z czerwonymi szmatami,jestem za decyzja szkoły, może antifa ja przygarnie
Napisał: Krzysztof dodano: 2021-05-13 07:58:31

Jeżeli taka wyzwolona, to czego szuka w szkole katolickiej , przecież nikt nikogo na siłę nie trzyma . Jeżeli mój światopogląd jest inny ,to szukam takiej szkoły,to tak jakby ateista uczył religi .
Napisał: Anna dodano: 2021-05-13 09:39:33

Krzysztof pewnie masz o sobie mniemanie , że jesteś przykładnym katolikiem?
Napisał: Szymon dodano: 2021-05-13 12:36:48

Nie mam o sobie takiego mniemania, nie mogę się pogodzić z tym że, dzieci młodzież szkolna wciąga się w chore lewackie, antypolskie, przepełnione wulgaryzmem i przemocą marsze protesty i inne takie akcje Szymonie
Napisał: Krzysztof dodano: 2021-05-13 18:59:52

Krzysztof czy protest kobiet i nie tylko kobiet przeciw całkowitemu zakazowi aborcji był lewacki i antypolski? Czy inne zdanie dopuszczające aborcję w szczegolnych przpadkach jest antypolskie? Pewnie wszystkie kraje europejskie dopuszczające aborcję są lewackie? Wyrzucenie uczennicy ze szkoły to dyskryminacji i postępowanie, które powinno być z urzędu ścigane gdyż jest niezgodne z Konstytucją.
Napisał: Szymon dodano: 2021-05-13 22:38:16

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.