środa, 8 lutego 2023

Powiat Grajewski

XIII Festiwal Gorących Serc

W dniu 18.11.2016 w Grajewskim Centrum Kultury odbył się XIII Festiwal Gorących Serc zorganizowany przez  Stowarzyszenie "Szkoła naszą szansą" oraz Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II. Do uczestnictwa w festiwalu organizatorzy zaprosili uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu grajewskiego oraz okolic.

Festiwal propaguje twórczość osób niepełnosprawnych, ukazuje szerszej publiczności możliwości osób niepełnosprawnych, promuje talenty i wszelkie formy artystyczne jako rodzaje terapii przez sztukę, popularyzuje pracę z osobami niepełnosprawnymi. Udział w festiwalu biorą również udział osoby zdrowe. Dzięki temu Festiwal ukazuje, jak można kruszyć bariery i przezwyciężać zahamowania, tworzyć klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Wspólna praca i przeżycia najmocniej integrują uczestników. Dzięki pracy artystycznej osoby borykające się ze szczególnymi trudnościami, odkrywają i poznają własne możliwości, zaspokajają potrzebę własnej samorealizacji, zyskują szansę pełniejszego istnienia w społeczeństwie. Nawet więcej niż istnienia – także wzbogacania otoczenia. Potwierdzają tezę, że sztuka otwiera, stwarza możliwość pokonania bólu i alienacji, uwrażliwiają na cierpienie innych osób.

Na scenie wystąpiło 15 zespołów muzyczno – tanecznych oraz instrumentaliści ze Szkoły Muzycznej im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie. Między innymi wystąpiły takie zespoły jak: Niedźwiadki, Tańczące Dzwoneczki czy Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie i Szczuczynie z zespołami muzycznymi.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Gwiazdowski, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Pani Alicja Rutkowska, Zastępca Burmistrza Miasta Grajewo Pan Maciej Paweł Bednarko. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy jako publiczność za wspaniałe występy, pełne pasji, zaangażowania i miłości do muzyki.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.