poniedziałek, 22 lipca 2024

Powiat Grajewski

Uroczyste otwarcie drogi powiatowej w Białaszewie

Symboliczne przecięcie wstęgi zwieńczyło jedną z wielu, prowadzonych w tym roku przez Powiat Grajewski, inwestycji związanych z modernizacją dróg powiatowych. Mowa tu o niedawno odebranym technicznie zadaniu pn.  „Przebudowa DP nr 1809B na odcinkach Pieniążki-Białaszewo i Białaszewo – DW 668”.

 

Uroczyste otwarcie miało miejsce 31 sierpnia 2023 r. w miejscowości Białaszewo. Poza przedstawicielami Powiatu Grajewskiego uczestniczyli w nim m.in. Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego wraz z Wandą Mieczkowską Radną Sejmiku, Stanisław Szleter Wójt Gminy Grajewo, Krzysztof Milewski Wójt Gminy Radziłów, Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie wraz z pracownikami, czy też Edward Maciejewski przedstawiciel wykonawcy, którym było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o. 

 

Celem tej inwestycji było stworzenie bezpieczniejszych warunków jazdy dla jej użytkowników, jak również poprawa komfortu podróżowania. Droga ta jest uczęszczana bowiem, nie tylko przez mieszkańców miejscowości Białaszewo i Pieniążki, lecz jest także łącznikiem między Gminami Radziłów i Grajewo, który służy mieszkańcom dalszych miejscowości, jako dojazd do pracy. 

 

 

Koszt całkowity zadania wyniósł prawie 7 mln 940 tys. zł. Na kwotę tą złożyły się pieniążki uzyskane ze Środków Państwowego Funduszu Celowego Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg - 3 798 500,00 zł i Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów z Województwa Podlaskiego - 1 200 000,00 zł, a także środki własne z budżetu Powiatu Grajewskiego, Gminy Grajewo i Gminy Radziłów.

 

W trakcie spotkania zarówno Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, jak i wyżej wymienieni Wójtowie, podziękowali tym, bez których realizacja inwestycji nie byłaby możliwa osobom, dzięki którym Powiat pozyskał dofinansowania. Wśród nich znaleźli się: Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz Wanda Mieczkowska Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego. Podziękowania popłynęły także do Edwarda Maciejewskiego współwłaściciela PDM w Piszu Sp. z o.o. i Bogumiła Moszczyńskiego Kierownika budowy, za doskonałe przeprowadzenie prac budowlanych. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.