Powiat Grajewski

  • 3 komentarzy
  • 5163 wyświetleń

Ułatwienia dla niepełnosprawnych w Starostwie

Likwidacja barier funkcjonalnych, umożliwiająca osobom ze szczególnymi potrzebami uczestniczenie w życiu publicznym, należy do szczególnych obowiązków państwa urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej. Samorząd Powiatu Grajewskiego, mając na uwadze konieczność poprawy dostępności usług publicznych świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Grajewie zrealizował zadanie pn. "Zwiększenie dostępności w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie".

 

W ramach zadania wykonano m.in. plan tyflograficzny z udźwiękowieniem, obrazujący rozmieszczenie pomieszczeń w Starostwie, zamontowano pola uwagi w kolorach kontrastowych, założono nakładki antypoślizgowe na schody, czy też zamontowano tabliczki informacyjne w alfabecie Braille’a.

 

Koszt zadania, to 43 997,10 zł , który w całości został pokryty ze środków pozyskanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

Komentarze (3)

o Panie za co te 44tys za kilka nakladek na schody i tabliczki ?

Ile jest takich osób w Grajewie ? 5? 10 ?

Zrobić porządek bo kolejki jak były tak są teraz jeszcze brak miejsca żeby wypełnić dokumenty

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.