czwartek, 21 września 2023

Warto przeczytać

Ucierpiałeś w wypadku drogowym? Sprawdź, jak uzyskać odszkodowanie

Choć statystyki pokazują, że z roku na rok liczba wypadków w Polsce maleje, skala problemu wciąż jest duża. Tylko w ubiegłym roku doszło do niemal 20 tysięcy wypadków, za które winę ponosili kierujący pojazdami. Gdy zdarzy się wypadek drogowy, w wyniku którego ktoś dozna uszczerbku na zdrowiu lub poniesie śmierć, poszkodowanemu lub jego bliskim przysługuje odszkodowanie z OC sprawcy. Uzyskanie takiego świadczenia z pozoru jest rzeczą prostą. W rzeczywistości jednak potrafi przysporzyć nie lada problemów. Wyjaśniamy, jakie działania podjąć, aby otrzymać należne odszkodowanie bez zbędnej zwłoki czasowej.


Po pierwsze: ustalmy, czy odszkodowanie powypadkowe Ci przysługuje


Odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy jest świadczeniem, mającym stanowić rekompensatę za doznane szkody oraz krzywdy psychiczne i fizyczne. Poszkodowany może ubiegać się o nie z polisy OC sprawcy - a co za tym idzie, za naprawę szkody zapłaci ubezpieczyciel. Wysokość odszkodowania to kwestia indywidualna, ściśle związana z rozmiarem powstałych szkód. Uzyskać rekompensatę mogą wszyscy poszkodowani w wypadku, ale nie jego sprawca. Jeżeli więc uczestniczyłeś/aś w zdarzeniu drogowym spowodowanym przez inną osobę i doznałeś/aś uszczerbku na zdrowiu, przysługuje Ci prawo do odszkodowania z OC. Lecz na tym nie koniec! W zależności od sytuacji, poszkodowany może otrzymać również inne świadczenia, między innymi zadośćuczynienia i rentę powypadkową, a także zwrot kosztów leczenia czy rehabilitacji. 


Po drugie: skorzystajmy z pomocy prawnej, by odszkodowanie nie zostało zaniżone


Uzyskanie odszkodowania jest stosunkowo proste. W większości przypadków wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy, który krok po kroku przeprowadzi nas przez całą procedurę. Problem w tym, że zaproponowana kwota może okazać się... zaniżona. Chcąc szybko otrzymać pieniądze, wiele osób poszkodowanych w wypadkach przyjmuje propozycję ubezpieczyciela. To błąd: w większości przypadków wnioskowana kwota może być znacznie wyższa. Niestety, negocjacje z ubezpieczycielami wymagają odpowiedniej wiedzy prawnej i odpowiednich umiejętności. Nie zawsze poszkodowani mają siłę i czas na walkę o wysokie odszkodowania. Z pomocą przybywają prawnicy, wyspecjalizowani w uzyskiwaniu godnych świadczeń. Zanim skorzystamy z ich pomocy warto upewnić się, że konsultacja będzie bezpłatna, a firma nie pobierze opłat wstępnych. Uczciwym rozwiązaniem jest tak zwane rozliczenie za efekt. W ten sposób pracują prawnicy z AIF Kancelarii. Potrzebujesz fachowego wsparcia w zakresie uzyskania odszkodowania z OC sprawcy? Zgłoś się do Centrum Pomocy Odszkodowawczej: https://www.tuodszkodowania.pl/
  i omów swoją sprawę z profesjonalistami. Dzięki specjalistycznej pomocy, kwota świadczenia będzie satysfakcjonująca, a pieniądze zostaną wypłacone w krótkim czasie. Nie trać nerwów na nierówną walkę z ubezpieczycielem – pozwól, by o odszkodowanie powypadkowe w Twoim imieniu wystąpili doświadczeni prawnicy. Możesz na tym sporo zyskać!

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.