Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 16640 wyświetleń

"Sto lat mało jeszcze..."

17 listopada 2007 roku swoje 100 urodziny obchodziła Pani Leokadia Chrostowska z Niedźwiadnej. Szanowna Jubilatka zgromadziła tego dnia wokół siebie liczną rodzinę, która po wpólnej modliwtie w naszym kościele uczestniczyła w uroczystym obiedzie. Nie obyło się bez próby wyśpiewania życzeń. Szybko zaadoptowano na tę wyjątkową okazję następne zwrotki popularnej piosenki, począwszy od słów - "sto lat mało jeszcze..."; chociaż na stole nie widziałem "czystej" to i tak życznie nie skończyły się na 400 latach.

Pani Leokadia Chrostowska urodziła się we wsi Kurkowo parafii Romany. Rodziacami Jej byli Józef i Kamila Przyborowscy. Tam w tej miejscowości ukończyła 2 klasy szkoły elementarnej, a było to jeszcze w czasach niewoli rozbiorów. Wyszła za mąż za Ludwika Chrostowskiego pochodzącego także z Kurkowa. Ślub odbył się w Romanach. Bezpośrednio po tym wydarzeniu około 1964 roku sprowadzili się do Niedźwiadnej, gdzie niemal od podstaw założyli swoje gospodarstwo rolne. Tutaj przyszła na świat trójka ich dzieci: +Marianna, Zofia i Józef.

Przy tej okazji otrzymaliśmy od Pani Leokadii piękne życzenia: "Daj Boże, byście Wszyscy żyli 100 lat - tyle, co ja żyję". Dziękujemy i gratulujemy!!! Także prosimy Boga -by błogosławił Pani Leokadii, chronił, miał w opiece i na każdy kolejny dzień udzielał swych łask!

ks. Jarosław

 

Komentarze (11)

ale ta babka i przzyla

choć pani nie znam lecz zyczę pani dużo zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!! i sił

Wszystkiego najlepszego droga babciu!!!

Gratulacje i oby jak najwięcej:) pozdrawiam:)

Ja rowniez Pani nie znam ale skladam wyrazy szacunku przezyla Pani caly wiek!!!Zycze zdrowka!!!!!!!!!

gratuluję pani dożycia takiego wieku i zycze pani duzo zdrowia, żeby pani była zawsze uśmiechnięta

;) Życzę pani dużo zrowia i:
200 lat
200lat
niech żyje nam
200 lat
200lat
niech żyje nam
jescze raz
jeszcze raz!
niech żyje nam
niech żyje nam!

ile miala Babcia lat jak urodziła pierwsze dziecko w 1964r.?

dolaczam sie do zyczen i winszuje jeszcze 300 pani Leokadio

Coś jest nie tak, masz Aniu rację. Pani ok.1964 sprowadziła się do Niedźwiadnej i tam urodziła dzieci. To trochę późno jak na ówczesną medycynę.

no no mając 57 lat i urodzić pierwsze dziecko to jest coś ja myslę że sie komus cos poprzestawialo a ja i tak życzę pani 200 lat i dużo dużo zdrowia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.