Gmina Rajgród wykonała kolejny milowy krok w stronę nowoczesnej i energooszczędnej infrastruktury. 18 maja 2026 r. podpisano umowę na realizację inwestycji pod nazwą „Modernizacja energetyczna obiektu użyteczności publicznej – Rajgród”. Dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), hala sportowa przy ul. Stanki 14 zmieni się nie do poznania.
Inwestycja dotyczy budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza). Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu NextGenerationEU, a umowę zawarto z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Co się zmieni? Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje nie tylko poprawę estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności budynku:
Realizacja projektu to doskonała wiadomość dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców gminy, którzy korzystają z infrastruktury sportowej. Poprawa jakości powietrza, nowoczesny wygląd szkoły i wyższy komfort podczas zajęć sportowych to główne cele, które zostaną osiągnięte dzięki pozyskanym funduszom.
#RajgrodWbudowie #KPO #FunduszeEuropejskie #Rajgród #Edukacja
środa, 17 czerwca 2026
wtorek, 16 czerwca 2026
Rajgród próbuje dorównać do Grajewa, brawo. Młode pokolenie musi mieć możliwość fizycznego rozwoju, my ćwiczyliśmy na trzepakach
Biuro Podróży
Restauracja
Pozycjonowanie
Dom Pogrzebowy
CentrumMateriałów
Pensjonat & SPA Rajgród
Stomatologia MedycynaEstetyczna
Szkoła Policealna
Pracuj.pl© Copyright 2026, Wszelkie prawa zastrzezone
